reklama

Piráti své vysvědčení vystavěli celé „koalici ANO, ČSSD s podporou KSČM a občas SPD”. Slovní komentáře jsou však výhradně věnovány osobě premiéra.

V komentáři k trojce z chování Piráti napsali, že je za „za špatnou docházku. Stále si hraje mobilem, píše na Facebook nesmyslné příspěvky a na zahraničních výletech se chytil špatné party (Orbán, Trump). Nenapravitelně opisuje návrhy od opozice a uráží poslance a poslankyně,“ vyčítají Piráti Babišovi a dodávají, že „drze zapírá svoji minulost u StB“ a kvůli svým politickým kauzám nemá „čas na učivo a na prospěchu je to vidět.“

Z pěti předmětů Babiš dostal od Pirátů pětku. V dopravní výchově je mu vytknuto, že postavil jen 3,8 km dálnic, což má být méně než za ODS. Pětku z rodinné výchovy si Babiš zasloužil za nepředložení slibovaného zákona o dostupném bydlení a za to, že „nárazově zvyšuje důchody o 180 korun, ale udržitelnost důchodového systému mu nic neříká.“

Piráti si nemohli nechat ujít příležitost, aby neodkázali na sociálních sítích hojně popíraný Babišových výrok o tom, že chce „motýle“ a že včely mají rádi řepku. „Účastnil se sice poznávacího výjezdu za kůrovcem, pozná motýle a včely, ale boj se suchem, klimatickou změnou a kůrovcovou kalamitu naprosto nezvládá,“ vysvětlují Piráti, proč mu za ekologii dali nedostatečnou.

Za český jazyk nicméně Babiš dostal „jen“ čtyřku. „Občas mluví česky, souvislé věty však netvoří. Na písemné interpelace ve školním roce z 14 termínů 12krát chyběl,“ stojí v komentáři. Čtyřku též dostal z informatiky za to, že „stále neumí s počítačem“ a jeho jediným úspěšným projektem v této oblasti je „šikanózní EET“.

Piráti nicméně dali jedničku za pěstitelské práce. „Školní záhonek s řepkou rozšířil na celé Česko. Holding čerpá tak dobře, že nezbývá na ostatní. Jeho pěstitelských úspěchů si všimli i v zahraničí,“ poukazují Piráti na pozornost, které zahraniční média a politici věnují zprávě Evropské komise, podle níž Babiš má střet zájmů a prostřednictvím jím stále ovládaného Agrofertu neoprávněně čerpal evropské dotace. Audit navrhuje jejich vrácení, mělo by se jednat o částku 450 miliónů korun.

Výbornou dostal Babiš i z hudební výchovy a podpory živé kultury. „Aktivně propaguje venkovní koncerty „Venku je hezky” a podporuje kytarové dýchánky v jednacím sále Sněmovny.“ Piráti zde odkazují na předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO), který v jednacím sálu hrál na kytaru a zpíval na předsednickém pultu.

Loading...

4 komentáře (Poslední 20.06. 06:26) Napište svůj názor

reklama