Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zloděj elektřiny na Sokolovsku dopaden. Seniorovi hrozí až pět let vězní

Apple
Apple
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Seniorovi (81) ze Sokolovska hrozí za krádež elektřiny až pět let vězení. Distributorovi energie způsobil škodu 125 tisíc korun. Podle policie se na Sokolovsku ročně objevuje několik případů nelegálních odběrů.

"Elektřinu odebíral neoprávněně od února 2017 do února letošního roku v malé obci na Sokolovsku. Na jeho jednání přišla firma během provedené kontroly tohoto odběrného místa," uvedla sokolovská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Policisté z obvodního oddělení Sokolov-venkov už sdělili muži podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, dodala.

Podle policejního mluvčího Karlovarského kraje Jakuba Kopřivy se ročně několik případů nelegálních odběrů objevuje právě na Sokolovsku, kde je nejvyšší počet nezaměstnaných ze všech tří okresů a nejmenší nabídka volných míst. Na Chebsku ani Karlovarsku poslední rok žádný podobný případ policisté neregistrovali, dodal.

Podle severu Finance.cz musí nelegální odběratel uhradit skutečnou výši škody, tedy cenu za odebranou energii a související služby. Připočítány jsou také náklady na zjišťování černého odběru, například výjezd technika, jenž zkontroluje měřicí zařízení, což stojí tisíce korun. Pokud se skutečná výše škody nedá zjistit, náhrada se stanoví dohodou nebo podle vyhlášky, která určuje náhradní výpočet. Pokuty se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun, uvedl server.

Témata:  krimi krádeže elektřina energetika

Související

Aktuálně se děje

23. listopadu 2025 18:07

Nic nezdržuju, říká Babiš. Naznačil, kdy by prezident mohl jmenovat vládu

Nová česká vláda by podle pravděpodobného příštího premiéra Andreje Babiše (ANO) měla vzniknout do poloviny prosince. Babiš to naznačil v pravidelném videu, které zveřejnil v neděli dopoledne. Předseda hnutí, které zvítězilo v říjnových sněmovních volbách, je na tom prý domluvený s prezidentem Petrem Pavlem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy