Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Brněnsku úřaduje neznámý žhář, lidem zapaluje auta

Oheň, ilustrační fotografie
Oheň, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Brno - Obyvatelé brněnského sídliště Nový Lískovec mají strach o své vozy. Za posledních několik dní totiž došlo k nejméně třem incidentům, během kterých znenadání vzplála zaparkovaná auta. A škody jdou do statisíců korun.

Hasiči vyjíždějí do Koniklecové ulice v Brně častěji, než by si přáli. Neznámý žhář tam totiž postupně zapaluje auta. Naposledy v plamenech skončil zaparkovaný bílý superb, ze kterého je nyní už jen vrak.

"Probudily mě dva výbuchy. Nevěděl jsem, co to je, mrknul jsem se z okna a vidím kouř, oheň," popsal TV Nova jeden ze svědků.

Od superbu chytly ještě další dva vozy. Hasiči proto měli plné ruce práce. Když zlikvidovali plameny, zkontrolovali hasiči vůz termokamerou a pustili se do jeho obhlídky.

"Myslíme si, že tady někdo ta auta podpaluje. Bojíme se," popisují obyvatelé sídliště. K této verzi případu se přiklání i mluvčí jihomoravských hasičů. "Je několik stanovených verzí a jednou z nich je také úmysl v tomto případě," potvrdila Pavla Pražáková.

Obyvatelé sídliště nechápou, kdo může něco takového dělat. "Bydlíme tady deset let a nikdy se nic takového nestalo. A za poslední měsíc se to stalo potřetí, nebo počtvrté," popsala jedna z tamních žen.

Škoda se zatím vyšplhala na zhruba 700 tisíc korun. Žháři hrozí v případě dopadení až tři roky vězení.

Témata:  krimi žhářství Brno oheň

Aktuálně se děje

13. srpna 2026 16:57

Jaromír Soukup musel opět do nemocnice. Svědek popsal, jak se podnikatel léčí

Jaromír Soukup je po útoku, jehož terčem se stal v minulém týdnu, asi nejčastěji v kontaktu s policisty a lékaři. Podle posledních zpráv musel ve středu opět navštívit jednu z pražských nemocnic. Zranění, která utrpěl, jsou totiž opravdu poměrně vážná. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy