Domov

Zeman a "poblité klenoty"? Samková se pořádně naštvala

26.10. 17:42

Praha - Oslavy 28. října pořádně hýbou českou společností. Kvůli kauze neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu se část poslanců, akademiků i umělců rozhodla udílení ocenění bojkotovat. To se ale jiným nelíbí.

Sněmovna neobsadila volné místo v RRTV

26.10. 17:37

Praha - Sněmovna zatím neobsadila volné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Do druhého kola tajné volby dnes postoupili ředitel Hitrádia Vysočina František Vostál, kterého navrhla ČSSD, a kandidát KSČM Jaroslav Kravka. Výběr by měl pokračovat za dva týdny 9. listopadu, oznámil dnes…

Kandidáti do NKÚ stále nejsou. Ostuda, reaguje Kala

26.10. 17:37

Praha - Poslanecká sněmovna dnes nezvolila na tři uvolněná místa v širším vedení Nejvyššího kontrolního úřadu, kolegiu, žádného ze tří navržených kandidátů. Ani jeden z nich nezískal potřebný počet hlasů. Oznámil to předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Prezident úřadu Miloslav…

reklama

Hrad má zaplatit 100 tisíc. Požádal o odložení exekuce

26.10. 17:37

Praha - V pondělí exekutor uložil prezidentské kanceláři do tří dnů zaplatit za nerespektování rozsudku v kauze novináře Ferdinanda Peroutky pokutu 100.000 korun. Pokud by částku neuhradil, exekutor by mu mohl obstavit účet. Kancelář prezidenta republiky už podala návrh na odložení exekuce.

Šlachta bude náměstkem v Celní správě

26.10. 17:36

Praha - Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se od listopadu stane náměstkem generálního ředitele Celní správy pro oblast pátrání. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí celníků Martina Kaňková.

Forejt se brání: 28. října na Hradě komparz nebude

26.10. 17:35

Praha - Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt dnes odmítl spekulace médií, že na oslavy 28. října záměrně zve bývalé poslance, aby zaplnil kapacitu sálu. Účast na ceremoniálu nejprve odmítli rektoři, posléze se přidala řada politiků v souvislosti s odmítnutím vyznamenat Jiřího Bradyho.

V Česku rapidně rostou výdaje na výzkum

26.10. 17:33

Praha - Výdaje na výzkum a vývoj v České republice opět vzrostly, meziročně o 3,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu, který je dnes zveřejnil na tiskové konferenci. Loni dosáhly 88,7 miliardy korun, meziroční růst činí 4,2 procenta. Zvýšil se i počet pracovníků ve…

Peking naštval české politiky. Takhle reagovali

26.10. 17:31

Praha - Reakce čínské diplomacie na nedávné prohlášení čtyř českých ústavních činitelů o vztazích k Pekingu vadí některým politikům. Podle nich šlo o vzkaz podřízeným vazalům.

Sobotka ve čtvrtek ocení Bradyho medailí

26.10. 16:54

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) udělí Jiřímu Bradymu pamětní medaili Karla Kramáře ve čtvrtek dopoledne v Kramářově vile. Primátorka hlavního města Adriana Krnáčová (ANO) dnes Bradymu udělí na Staroměstské radnici Klíč od obce pražské.

Neschopná EU? Ztrácí vliv a neumí se dohodnout, varuje europoslanec

Aktualizovali jsme 26.10.2016, 16:52, 26.10. 08:42

Praha - Obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Kanadou známá pod zkratkou CETA se vyjednávala 7 let. Přesto s největší pravděpodobností zkrachuje na nesouhlasu jednoho jediného regionu, belgického Valonska. Vypovídá to o neschopnosti Evropské unie?

Internetem koluje zřejmě nezákonný seznam muslimských podnikatelů

Aktualizovali jsme 26.10.2016, 16:52, 25.10. 15:18

Teplice - Organizace na pomoc uprchlíkům podala trestní oznámení kvůli seznamu údajně muslimských podnikatelů z Teplic, který se šíří po internetu.

Sněmovna řeší rozpočet. Premiér pochválil vládu za hospodaření

26.10. 16:51

Praha - Sněmovna dnes dopoledne začala v úvodním kole projednávat státní rozpočet na příští rok. Vláda ho poslancům předložila s navrženým schodkem 60 miliard korun. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) poslancům mimo jiné řekl, že vláda se snaží schodek snižovat efektivně, aby to neškodilo společenské…

Předkupní právo u realit se vrátí do občanského zákoníku

26.10. 16:43

Praha – Poslanci dnes schválili vládou navrhované a většinou technické úpravy občanského zákoníků. Podle jedné z nich by se měla do kodexu opět vrátit předkupní právo na podíl spolumajitele u nemovitostí. Nový občanský zákoník je účinný od roku 2014. Novinky mají platit vesměs po dvou měsících ode…

Policie zadržela trestance, který uprchl z věznice v Břeclavi

26.10. 16:27

Pelhřimov - Policie na Pelhřimovsku zadržela Stanislava Dvořáka (25), který 1. září uprchl z věznice v Poštorné v Břeclavi. Brzy bude eskortován zpět do nápravného zařízení.

Hašek jako hejtman končí, nahradí ho Šimek (ANO)

26.10. 15:54

Brno - V Jihomoravském kraji dnes podepsali koaliční smlouvu zástupci hnutí ANO, ČSSD, Starostů pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. Poslední čtyři roky vedla kraj koalice ČSSD a KDU-ČSL, hejtmanem byl dvě volební období Michal Hašek (ČSSD). Ten nyní končí a jeho nástupce se stane lídr ANO…

Uprchlíci k nám nechtějí? O azyl v Česku letos požádalo 1128 cizinců

26.10. 15:42

Praha - Odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra dnes zveřejnil novou statistiku týkající se migrace. Za devět měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 1128 cizinců, což bylo meziročně o 13 víc. O mezinárodní ochranu mají zájem především Ukrajinci a Iráčané.

Muž v Praze okradl a zranil seniorku. Policie žádá o pomoc

26.10. 15:30

Praha - Neznámý pachatel 15. září kolem 09:00 přepadl v Kubelíkově ulici v Praze 3 seniorku (88). Vytrhl ji tašku a při tom ji srazil k zemi a zranil. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi.

Policisté v případě ženy, která vraždila na Smíchově, nesplnili povinnost. GIBS je obvinila

26.10. 13:54

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v úterý obvinila dva policisty kvůli zásahu proti agresivní ženě, která o dva týdny později zabila zákaznici v obchodním centru na Smíchově. Z paragrafu, podle něhož jsou obviněni, vyplývá, že jednali úmyslně. Jsou stíháni na svobodě.

Český novinář Lidner byl oceněn za přínos k česko-německému porozumění

26.10. 12:55

Praha - Český novinář Tomáš Lindner získal společně se dvěma Němci Cenu Johnnyho Kleina za přínos k česko-německému porozumění. ČTK o tom dnes informovalo Shromáždění německých spolků v České republice. Ocenění pojmenované po bývalém místopředsedovi Spolkového sněmu, který pocházel ze Šumperka, se…

Brady by měl být oceněn, myslí si Rychetský. Navzdory kritice ale na Hrad přijde

26.10. 12:40

Brno/Praha - Také předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský kritizuje postup Hradu v kauze kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho, oslav 28. října se ale zúčastní.

Soud osvobodil muže viněného z vykolejení vlaku

26.10. 11:48

Brno - Vladimír Kuřátko, pracovník Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), byl zproštěn obžaloby v případu vykolejení nákladního vlaku u Topolan na Vyškovsku. Rozhodnutí Krajského soudu v Brně je pravomocné.

Sněmovna dnes bude projednávat státní rozpočet

26.10. 10:32

Praha - Sněmovna se na svém dnešním jednání začne zabývat státním rozpočtem na rok 2017. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že koalice bude mít dost hlasů, aby návrh prošel.

Církve se bouří. Takto se pustily do Zemana

26.10. 10:31

Praha – Oslavy 28. října na Hradě nebojkotují jen politici, ale i představitelé církví. Po kardinálu Miroslavu Vlkovi, který odsoudil „kšeftování" se státními vyznamenáními v aféře kolem ocenění Jiřího Bradyho, podobně zareagoval i plzeňský biskup Tomáš Holub nebo Federace židovských obcí.

Policejní exředitel Přikryl nastoupil do vězení o měsíc později

26.10. 10:29

Brno - Exředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl nastoupil do bohunické věznice, kde si má odpykat 1,5 roku. V minulosti mu byl trest dvakrát odložen kvůli jeho zdravotnímu stavu.

reklama
Fotogalerie