Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman vyzval Babiše s Chovancem, aby ukončili mediální přestřelku

Miloš Zeman hostí Andrzeje Dudu (15. března 2016).
Miloš Zeman hostí Andrzeje Dudu (15. března 2016).
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by měli skončit s mediální přestřelkou. Vyzval je k tomu dnes na Hradě prezident Miloš Zeman.

Zemanova slova po jednání tlumočil jeden z aktérů sporu Babiš. Při jednání se politici prý shodli na tom, že je třeba přenést problém reorganizace policie na půdu Poslanecké sněmovny.

Prezident oba politiky na Hrad pozval, aby si vyříkali své rozpory týkající se plánovaných změn ve strukturách policie. Na úvod jim daroval šachové hodiny s ručičkami nastavenými na za pět minut dvanáct.

Pan prezident věnoval min. financí a min. vnitra užitečný dárek. Šachové hodiny nastavené na za pět minut dvanáct. pic.twitter.com/WeWlINdvuk

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 22. června 2016

 

Babiš i Chovanec uvedli, že se schůzka konala v celkem přátelské atmosféře a byla konstruktivní. Podle Chovance s prezidentem do hloubky rozebírali, v čem spatřují problém.

Tisková konference Zemana je naplánována na čtvrteční odpoledne. „Pan prezident se k tomu zítra (ve čtvrtek) vyjádří, takže nebudu mluvit za něj," řekl Chovanec.

Témata:  Miloš Zeman Andrej Babiš Milan Chovanec

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

31. ledna 2026 20:33

Česko-Slovenský ples se blíží. Tady jsou první jména hostů a moderátorů

Pražský Obecní dům se v sobotu 7. února 2026 stane dějištěm dvanáctého ročníku Česko-Slovenského plesu. Pořadatelé pro letošní rok zvolili motto „Od dědictví k budoucnosti“ a připravili program, který kombinuje noblesu secesních sálů s vystoupením hvězd české a slovenské hudební scény. Večerem budou hosty provázet moderátoři Lucia Hlaváčková a Saša Rašilov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy