Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSSD koupila Altnerův dluh a vede proti němu exekuci

38. sjezd České strany sociálně demokratické
38. sjezd České strany sociálně demokratické
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Sociální demokraté koupili před několika dny pětimilionový dluh advokáta Zdeňka Altnera a vedou proti němu exekuci.

Podle mediálního zástupce právníků strany Jiřího Chvojky se tím ČSSD dostane vůči Altnerovi do výhodnější pozice. Informuje o tom Radiožurnál. Podle Altnerova advokáta Václava Veselého by ale krok sociálních demokratů neměl mít na další soudní řízení žádný zásadní vliv.

"Je to jenom dílčí pohledávka, kterou si pravděpodobně započítají. Pro nás to nemá žádný vliv," tvrdí Veselý.

S Altnerem se sociální demokraté soudí už několik let o odměnu za zastupování ve sporu o Lidový dům. Městský soud v Praze dal letos v březnu Altnerovi za pravdu a přikázal ČSSD, aby mu zaplatila 337 milionů korun.

Poté se přihlásilo hned 18 věřitelů, kterým Altner dlužil peníze. Po sociální demokracii chtěli, aby při výplatě peněz nejprve uhradila dluhy.

Témata:  Sociální demokracie (SOCDEM) Zdeněk Altner

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 5:00

Počasí: Do Česka se vrátí silné mrazy

Česko čeká v nadcházejících dnech výrazná změna počasí, která s sebou přinese návrat zimních teplot a sněžení. Podle předpovědi meteorologů z ČHMÚ.cz začne ochlazování již během soboty, kdy bude obloha převážně zatažená. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy