reklama

Podle Béma jsou u nás s výjimkou ČSSD, která prý stále drží polistopadovou ideologii, populistické politické subjekty a rychlokvašky. "ODS se odrazí ode dna, až se to promítne do průzkumů, ale také až vyhraje volby," uvedl s tím, že se jeho strana zatím stále odráží.

Zhodnotil i kauzu týkající se pádu Nečasovy vlády. Podle něj to byl boj o moc a o tom, jak jednomu moc vzít a druhému dát. "Do toho vstoupila Policie a justiční orgány a je otázkou, kteří ekonomičtí mágové nebo lídři za tím stáli," podotkl.

Sám prý není příznivcem konspirativních teorií, tenkrát ale podle něj proběhl bezprecedentní puč, který zničil životy Petra Nečase a Jany Nagyové, ale také pověst ODS. Sám sebe se proto ptá: "Komu sloužila Nečasova aféra?" Podle něj těm, kteří vládnou.

Nejde prý ale o Bohuslava Sobotku: "Všechno možná začalo v Průhonicích," uvedl opatrně, neboť v Průhonicích žije ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Za odporné považuje i odposlechy, které unikly do médií. "Já to zažil jako první u nás. Odposlechy se do médií prostě dostat nemohou," uvedl s tím, že byl odposlechy poškozen.

Bém také přiznal, že se do politiky vracet nechce. "Vidíte, co se odehrává kolem specializovaných útvarů Policie. Každý špehuje každého, každý udává," posteskl si s tím, že v takovém politickém kontextu fungovat nechce. Musela by se podle něj prvně vrátit důvěra mezi lidmi.

reklama