Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v bazénu na zahradě. Chvilková nepozornost stála roční dítě život

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Litomyšl - Obrovská tragédie se odehrála v neděli večer nedaleko Litomyšle. V bazénu na zahradě se utopilo teprvě roční dítě. Desítky minut dlouhá resuscitace, kterou prováděli příbuzní a pak i profesionální záchranáři, byla neúspěšná.

Dívenka do bazénu spadla v neděli po sedmé hodině večer v jedné malé obci nedaleko Litomyšle. Čtrnáctiměsíční holčička zmizela rodičům z dohledu jen na krátkou chviličku. Ale i to stačilo.

Vyděšení rodiče dcerku hledali na zahradě půl hodiny, než zjistili, že holčička spadla pod plachtu, která zakrývala zahradní bazén. Příbuzní okamžitě volali záchranáře a s pomocí operátorky se pokoušeli dívenku oživit.

Zdravotníci na místo vyslali kromě sanitky i vrtulník, aby se profesionální záchranáři na místo dostali co nejrychleji. A i když resuscitace trvala 45 minut, byla bohužel neúspěšná.

Případem se zabývá i policie a záchranáři nabádají rodiče, aby své ratolesti nespouštěli ani na moment z očí. Zvlášť teď v létě.

Témata:  utonutí děti záchranáři

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 9:13

Bizarní úraz. Veronice Žilkové se vymstilo pejskaření

Veronika Žilková o uplynulém víkendu dost nepříjemně překvapila své fanynky, které jsou zvyklé cvičit pod jejím vedením. Slavná herečka má totiž naordinovaný klidový režim. Poměrně netradičním způsobem totiž přišla ke zranění dolní končetiny. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Petr Fiala

Fialova vláda naposledy jednala mimo hlavní město

Vláda se ve středu sešla ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře k sedmému výjezdnímu zasedání do krajů. Na zasedání kabinetu, které se zabývalo mimo jiné problematikou související se Středočeským krajem a hlavním městem Prahou, navázalo v Galerii Středočeského kraje zasedání s radami obou samosprávných subjektů.