Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ALDE odsoudila účast Babiše na konferenci v Maďarsku

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Europarlamentní frakce ALDE odsoudila účast českého expremiéra Andreje Babiše (ANO) na konferenci CPAC v Maďarsku, kterou hostila tamní vláda v čele s premiérem Viktorem Orbánem. Babiš bude přinejmenším na nějaký čas vyřazen z jakýchkoliv aktivit ALDE.

Názory účastníků konference podle Aliance liberálů a demokratů pro Evropu vůbec neodrážejí základní hodnoty frakce a jejích členů. "Posláním CPAC je podkopávat právě ta individuální práva a svobody, které jsou pro ALDE klíčové a definují ji," píše se v prohlášení.

Vedení ALDE se plánuje spojit se zástupci hnutí ANO, nejsilnějšího opozičního subjektu v Poslanecké sněmovně, a vést s nimi debatu o jejich závazku vůči základním liberálním hodnotám a poslání frakce.

Vedoucí představitelé aliance mají následně na základě dosažených závěrů doporučit možná opatření. Babiš do té doby nebude zván na akce ALDE.

Témata:  Andrej Babiš

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy