Předseda SPD Tomio Okamura navíc chtěl, aby poslanci jednali o tom, že vláda Petra Fialy (ODS) "neřeší zdražování a měla by podat demisi", a o tom, že kabinet "nehájí české zájmy, ale je vazalem Bruselu a Berlína". Sněmovna nekývla ani na další Okamurův požadavek, podle kterého by se poslanci zabývali Fialovým hodnocením sobotní protivládní demonstrace v centru Prahy. Fiala uvedl, že akci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, podle Okamury lživě obvinil a urazil všechny účastníky, jejichž počet policie odhadla na 70.000 a lídr SPD až na 100.000. "Požadujeme, aby premiér svá tvrzení doložil jasnými důkazy, nebo se omluvil," řekl.

Vedle místopředsedy Sněmovny za ANO Karla Havlíčka, který navrhoval bod k energiím, přednášeli své požadavky na změnu programu sněmovní schůze i další poslanci opozičního hnutí. Například Milan Brázdil (ANO) chtěl probrat předčasné důchody pro záchranáře. Předseda lidoveckých poslanců Marek Výborný mu vzkázal, že ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) splnil svůj slib a předlohu ve středu projedná vláda.

Poslankyně ANO Jana Pastuchová neúspěšně prosazovala přednostní projednání například návrhu na vyplacení jednorázového šestitisícového příspěvku důchodcům a Aleš Juchelka (ANO) novelu o zvýšení příspěvku postiženým lidem na mobilitu a debatu o financování sociálních služeb.

Další poslanec ANO Karel Tureček žádal diskusi o regulaci cen potravin, Robert Králíček o boji proti dezinformacím a Klára Dostálová (oba ANO) o rostoucích nákladech na bydlení. "Kdyby ministerstvo pro místní rozvoj konalo, vystupovat bych nemusela," uvedla.