Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš odvolal Blatného, novým ministrem je Arenberger

Petr Arenberger
Petr Arenberger
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes na tiskové konferenci potvrdil, že končí ve funkci. Jmenování nového ministra se na Pražském hradě uskutečnilo dnes před polednem. Novým ministrem se stal ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

"V 11:30 proběhne na Pražském hradě jmenovací akt," uvedl Ovčáček bez bližších podrobností. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvede nového ministra zdravotnictví do úřadu dnes po poledni. Úřad vlády ČTK potvrdil, že se jím má stát ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Tiskovou konferenci plánuje na ministerstvu zdravotnictví ve 13:30.

Ve funkci končí dosavadní ministr Jan Blatný (za ANO). Před polednem Arenbergera jmenoval na Hradě prezident Miloš Zeman.

Předseda vlády poslal Blatnému v poslední době několik vytýkacích dopisů. V nich ho kritizoval mimo jiné za podle něj příliš přísné podmínky pro podávání experimentálních léků na covid-19 nebo za postup při tendru na testy pro školy.

Odchod Blatného z čela zdravotnictví před dvěma týdny požadoval Zeman, a to kvůli ministrovu postoji k ruské vakcíně Sputnik V. Blatný podle prezidenta není epidemiolog a nemá manažerské zkušenosti. Zeman uvedl, že pokud by se Babiš rozhodl Blatného ve funkci ponechat, nepřispělo by to ke zlepšení jejich přátelských vztahů.

Témata:  Jan Blatný Ministerstvo zdravotnictví Jiří Ovčáček Petr Arenberger

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy