reklama

Agrofert na webu uvedl, že k převodu akcií Synthesie, Mafry a LONDY došlo 1. února 2024 v návaznosti na to, že Kaprain získal souhlas antimonopolních úřadů. Podle holdingu je tím pádem transakce vypořádaná.

"Odprodej těchto aktiv nám umožní se do budoucna více soustředit na klíčové segmenty našeho podnikání, na jejich rychlejší rozvoj a zejména na rychlejší expanzi v zájmových aktivitách a regionech. Děkujeme zaměstnancům Synthesie, Mafry a LONDY za práci pro AGROFERT. Zvolili jsme investora, který by měl být pro Synthesii, Mafru i LONDU zárukou jejich dalšího úspěšného rozvoje," uvedl předseda představenstva Agrofertu Zbyněk Průša.

Transakci komentoval i expremiér Babiš. "Tak prý něco prodali," napsal na sociální síti X a zároveň připomněl svůj podobný výrok z doby před více než 10 lety, kdy Mafru kupoval. "Zítra asi něco koupím," uvedl tehdy.

Agrofert koupil Mafru v červnu 2013, definitivně byla akvizice schválena v srpnu. K převzetí skupiny pak došlo v říjnu téhož roku. Pod hlavičkou vydavatelství vychází řada titulů, těmi nejvýraznějšími jsou deníky MF Dnes a Lidové noviny.