Vůdce nejsilnější opoziční strany a bývalý premiér podle televize zrušil svůj program, včetně nedělní televizní debaty se současným předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Mluvčí hnutí ANO Martin Vodička přitom v pátek uvedl, že šlo pouze o lehkou indispozici.

Kvůli zdravotním problémům byl Babiš v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) už v pátek. Podle Vodičky však šlo o menší zdravotní indispozici. "Šlo o lehkou indispozici, pro jistotu vyhledal lékaře. Už je ale v pořádku," uvedl Vodička v pátek.

Není tak jasné, zda se dnes Babiš do nemocnice vrátil, nebo v ní od pátku zůstal, uvádí dále CNN Prima News. Podle ní ale předseda ANO ruší svůj veškerý program včetně účasti v televizní debatě s premiérem Fialou, která byla naplánována na tuto neděli.

Fiala dnes na twitteru Babišovi popřál, aby mu bylo brzy lépe. "V televizní debatě se potkáme jindy, zdraví je přednější," dodal předseda vlády. Ostřejší byl někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Přeji Andreji Babišovi brzké uzdravení, ale co, k čertu, dělá v IKEMu? Nikdo z normálních lidí by se při “lehké indispozici” neměl šanci do IKEM dostat. Tohle odpudivé papalášství musí skončit. A skončí," napsal.

Loni v červnu Babiš ještě jako premiér ze zdravotních důvodů odřekl účast na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Bratislavě. Novinářům tehdy řekl, že musel navštívit lékaře kvůli zdravotní indispozici s nečekaně zvýšeným tlakem.