"Ukazuje se bohužel, že naše země nemá konstruktivní opozici," řekl Fiala. "Vaše vystoupení je důkazem toho, že vám jde o rozvrat a uchopení moci za každou cenu," vzkázal premiér Babišovi. Ukázalo, "v jak vykonstruovaném světě lží a nesmyslů žije". Premiér nicméně poděkoval lídrovi ANO za to, že přišel do práce a "svůj projev pronesl ve Sněmovně, nikoli na náměstích, která navštěvuje místo jednání dolní komory."

Předseda vlády mimo jiné uvedl, že náklady pomoci státu kvůli koronavirové krizi činily za Babišovy vlády méně než polovinu zadlužení státu. "Kde jsou ty peníze, kam jste je dali, proč jste nás zadlužovali, proč jste roztáčeli inflaci? " tázal se Babiše jeho nástupce. Nynější vláda na rozdíl od bývalého kabinetu epidemii covidu-19 zvládla, nezavírala školy ani ekonomiku. "Nerozhodovali jsme chaoticky, nerozhodovali jsme podle průzkumů veřejného mínění," uvedl ministerský předseda.

Nyní navrhované zvýšení rozpočtového schodku jde podle premiéra na pomoc lidem, i tak bude deficit o 50 miliard korun nižší, než původně navrhoval na letošek někdejší Babišův kabinet.

Současný kabinet podle Fialy zvládl migrační vlnu z Ukrajiny po ruské invazi. "Snažili jste se postavit české občany proti Ukrajincům, a to se vám nepovedlo," prohlásil na adresu opozice. Fiala také vyzdvihl pomoc Ukrajině včetně vojenské za asi 3,7 miliardy korun. "My ty peníze dostaneme v rámci programu Evropské unie v podstatě všechny zpátky," řekl.

Vláda podle Fialy přes chybějící projekty napravuje chyby předchozí vlády. Dotazoval se, proč ANO za osm let vládního angažmá neudělalo vůbec nic s dálničním propojením z Brna do Vídně. Zmínil také navýšení platů ve veřejném sektoru, které se podařilo kvůli úsporám. Slíbil cílenou pomoc občanům kvůli inflaci a růstu cen v energií.