Podle Bartoše byla debata během schůzky velmi konkrétní. Politici probrali priority ministerstva pro místní rozvoj i otázky digitalizace, kterou by se měl Bartoš ve vládě také zabývat. Zeman byl podle něj "poměrně přesně informován", jaké jsou největší problémy resortu. Mluvili tak třeba o stavebním zákoně, o dostupnosti bydlení, fungování státní správy a samosprávy a bavili se i o tom, kam směřovat digitální transformaci. Podle Bartoše oba politici neměli zásadní rozpory. Řekl, že "licitovali" nad modelem digitalizace v bankovnictví, zda se snižuje přiměřeně počet úředníků s tím, jak postupuje digitalizace tohoto oboru. Z pohledu inspirace schůzku Bartoš označil za "skutečně zajímavou".

Cyklus schůzek Zemana s kandidáty na ministry by měl skončit v pátek 10. prosince. Poté se Zeman opět setká s Fialou, se kterým mluvil již v neděli po jmenování do funkce předsedy vlády.

Protože je prezident kvůli onemocnění covidem v izolaci, jednal Bartoš se Zemanem přes mikrofony. Prezident byl po dobu schůzky oddělen plexisklovou bariérou. Podle Bartoše se jednání uskutečnilo ve stejné místnosti, ve které byl v neděli jmenován Fiala. Předseda Pirátů během schůzky seděl v křesle u mikrofonu, prezident byl na invalidním vozíku ve vyhrazené části, která je podle Bartoše rozšířením jeho soukromých prostor. V nich platí pravidla pro lidi v karanténě. Bartoš byl před jednáním v Lánech testován na koronavirus. Poznamenal, že pro jistotu se také otestoval již dnes dopoledne.