Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bartoše čeká jednání s Pavlem o situaci v regionech

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
Foto: Michal Kalášek / INCORP images

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dorazil dnes před polednem na schůzku se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem, chce s ním jednat zejména o situaci v regionech. Bartoš to novinářům řekl před schůzkou, která je plánovaná zhruba na hodinu. Pavel se tento týden chystá navštívit Karlovarský kraj.

"Pan zvolený prezident teď plánuje cestu do regionů. Chtěl jsem mu nabídnout součinnost, třeba pohled na dotační politiku, najít i synergii v rámci toho, že regiony potřebují péči i viditelnost," řekl Bartoš před schůzkou.

Pavel podle něj z předvolební kampaně, kdy jezdil po republice, zná situaci jednotlivých měst, případně i jejich problémy. Nynější cesty do regionů by mohly pomoci k řešení těchto problémů, soudí Bartoš. "Myslím, že synergie mezi prezidentem, který byl občanským kandidátem, vládou ale i místními radami v daných městech či na úrovni kraje je žádoucí v celé řadě dalších otázek," uvedl ministr.

Bartoš dnes také ocenil, že Pavel se chystá nejprve navštívit region, který nepatřil mezi jeho volební bašty. Upozornil na rozdíl s dosavadním prezidentem Milošem Zemanem, který upřednostňoval návštěvy krajů, kde se těšil největší voličské podpoře.

Témata:  Ivan Bartoš Petr Pavel

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy