Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bartošek doufá, že do čtyř týdnů bude ohledně Hladíka a brněnské kauzy jasněji

Jan Bartošek
Jan Bartošek
Foto: Jakub Hněvkovský / INCORP images

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek doufá, že v brněnské kauze bude jasněji maximálně do čtyř týdnů. Poté lidovci rozhodnou o dalším postupu v případě kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka. Bartošek to dnes řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News.

Hladík musí vysvětlovat své zapojení do privatizace domů v Brně, kterou vyšetřuje policie. V kauze není obviněný. Funkci ministryně opouští ze zdravotních důvodů Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Prezident Miloš Zeman tento týden pověřil s účinností od 1. listopadu vicepremiéra a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) vedením úřadu.

"Myslím, že nemůžeme vyčkávat příliš dlouho. Bavme se v řádu pár týdnů, než bude jasný vývoj kauzy," uvedl Bartošek s tím, že pro něj jsou limitem čtyři týdny. "Počítám, že v celé kauze bude jasněji. Za nás je to pouze o tom, že jsme řekli, že nominace pokračuje. Počkáme na větší detaily kauzy a podle toho se rozhodneme o dalším postupu," doplnil.

Policisté mimo jiné zasahovali i v Hladíkově kanceláři na brněnském magistrátu, kde končil jako náměstek primátorky. Hladík novinářům řekl, že se na privatizaci nijak neobohatil. KDU-ČSL mu vyjádřila podporu a na jeho nominaci trvá.

Podle Bartoška se Hladík vyjádřil v tom smyslu, že v případě, že se celá věc brzy nevyšetří, nebo že bude nesrozumitelná, tak je připraven se o post ministra neucházet.

Premiér Petr Fiala (ODS) už dříve řekl, že věří, že se situace kolem Hladíka vyjasní do několika týdnů tak, aby mohl návrh na jeho jmenování předat Zemanovi s klidným svědomím.

Témata:  Petr Hladík Jan Bartošek Ministerstvo životního prostředí České republiky

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy