reklama

Pokorná Jermanová již ve Sněmovně působila, byla i v jejím vedení. Po sněmovních volbách v roce 2017 se kvůli práci v krajském zastupitelstvu poslaneckého mandátu vzdala. V minulosti o možném návratu do Sněmovny nechtěla spekulovat. Před čtyřmi lety byla na kandidátce čtvrtá, ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidovala z prvního místa.

Pokorné Jermanové se v loňských krajských volbách nepodařilo obhájit hejtmanské křeslo. Krajskou vládu ANO a ČSSD podporovanou komunisty vystřídala koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců a hejtmankou se stala Petra Pecková (STAN). Pokorná Jermanová krátce po volbách oznámila, že bude na mateřské dovolené se svou dcerou a kromě působení v krajské opozici chce dál pracovat pro hnutí.

Na dnešní krajském sněmu Pokorná Jermanová podle očekávání neobhajovala funkci předsedkyně středočeské organizace. Už dříve uvedla, že nastal čas na změnu. Její nástupkyní se stala krajská a nymburská zastupitelka Gabrielová. Prvním místopředsedou je Roman Štěrba z Prahy-východ, řadovými místopředsedy jsou Tomáš Pekárek z Mělnicka, Tomáš Helebrant z Příbramska a Robert Bezděk z Kladenska. Vedení krajské organizace se tak podle Gabrielové kompletně obměnilo.

Gabrielová ČTK řekla, že chce navštívit všechny oblasti a hovořit se členy. Ráda by zlepšila komunikaci a soustředila se na to, aby ANO ve středních Čechách letos na podzim dosáhlo dobrého volebního výsledku. Ona sama prý bude kandidovat do Sněmovny z nevolitelné pozice.

reklama