Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalý prezident Zeman otevřel svou novou kancelář

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Exprezident Miloš Zeman dnes před polednem otevřel svou novou kancelář v Jaselské ulici v Praze. Plánuje v ní pracovat jeden den v týdnu a bude sloužit ke schůzkám či rozhovorům.

Zeman při příležitosti otevření kanceláře novinářům řekl, že se na ni těšil. Asistentku v ní mu bude dělat jeho žena Ivana a jak její práci, tak kancelář může pokrýt ze státních financí.

Ze zákona má totiž nárok na chod kanceláře a plat asistenta, a to do výše 50.000 korun měsíčně. Navíc dostává rentu 50.000 korun měsíčně a k tomu ještě starobní důchod. Má také nárok na služební auto s řidičem a policejní ochranu.

Kancelář je zřízena v bytě a od společnosti XPlace Alfa, realitní kanceláře založené pražským arcibiskupstvím, si ji pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana.

Témata:  Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

17. prosince 2025 20:48

Trump opět vyvolal pozdvižení. Drsné poznámky po vraždě Reinera pobouřily svět

Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření svými bezcitnými vtipy na sociálních sítích po oznámení smrti hollywoodského režiséra Roba Reinera. Reiner a jeho manželka Michele byli nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles v neděli. Policie Los Angeles zatkla v souvislosti s jejich úmrtím jejich 32letého syna Nicka Reinera, který zůstává ve vazbě. Kauce byla stanovena na 4 miliony dolarů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy