reklama

"My jsme se na základě dvou dotazů kvůli aktivitám, které mají s tímto souvislost, rozešli v pracovněprávním vztahu, pan doktor Cimický odešel z léčebny," vypověděl Bašný. Soud informoval o dvou podnětech, které na obžalovaného lékaře přišly.

"Ani jedna ze stran to nechtěla řešit oficiálně, šlo o dotazy, zda to je či není v pořádku," popsal bývalý šéf bohnické léčebny a konstatoval, že popisované aktivity byly v rozporu s lékařskými postupy. Podněty podle něj popisovaly "nějaké osahávání".

Bašný dnes uvedl, že Cimický po prvním ze dvou dotazů při konfrontaci popřel, že by k něčemu takovému došlo. "Když se to stalo podruhé, tak jsem řekl, že to nepovažuji v této oblasti za vhodné a dohodli jsme se na skončení pracovního poměru," dodal někdejší ředitel nemocnice.

Obžalovaný psychiatr se z úterního soudního jednání omluvil. Když před dvěma týdny hlavní líčení začalo, tak vinu popřel. Konkrétně uvedl, že jeho chování bylo vždy vedeno s cílem léčit pacienta.

Cimický je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září. Žalobkyně požaduje tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese.