Jan Cimický

Jan Cimický

Soud s Cimickým pokračuje, vypovídali další lidé

Domov

U Obvodního soudu pro Prahu 8 ve čtvrtek pokračuje hlavní líčení v případu psychiatra Jana Cimického, který je obžalován ze znásilnění a vydírání. Soud vyloučil veřejnost do konce dnešního jednání, protože ve výsleších svědků mohou zaznít citlivé informace.

Jan Cimický

Bývalý šéf Cimického řekl soudu, že psychiatr v léčebně skončil kvůli obtěžování

Domov

Za nepřítomnosti obžalovaného v úterý pokračuje soudní proces s psychiatrem Janem Cimickým. Bývalý ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Zdeněk Bašný ve výpovědi potvrdil, že odchod lékaře ze služeb nemocnice souvisel s obtěžováním pacientek. Konkrétně se zmínil o dvou podnětech, jejichž autoři se dotazovali, zdali jsou praktiky Cimického v pořádku.

Jan Cimický

V Praze po odkladech začal soud s psychiatrem Cimickým

Domov

Obvodní soud pro Prahu 8 začne dnes projednávat případ psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Lékaře a spisovatele obvinily jeho pacientky před více než dvěma lety ze sexuálního obtěžování či přímo napadení. Cimický odmítl veškerá obvinění a vyjádřil přesvědčení, že prokáže svou nevinu. Kritizoval rovněž postup policie.

Jan Cimický

Domov

Soud s Cimickým začne příští týden, žádosti o odročení nebylo vyhověno

Soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění, má navzdory žádosti o odročení jednání kvůli jeho hospitalizaci začít v původně plánovaném termínu, tedy příští týden. Policie se zároveň dále nezabývá okolnostmi jeho převozu do převozu do pražské ÚVN.

Jan Cimický

Cimický žádá o odročení soudu, začít měl příští týden

Domov

Psychiatr Jan Cimický, který je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění, požádal o odročení soudního jednání kvůli hospitalizaci. Hlavní líčení je v tuto chvíli nařízeno na 7. listopadu, lékař ale před několika dny skončil v nemocnici poté, co se údajně předávkoval léky.

Jan Cimický

Žalobci vrátili Cimického kauzu policii k došetření

Domov

Státní zastupitelství vrátilo policii k doplnění vyšetřování kauzu psychiatra a spisovatele Cimického viněného ze znásilnění a vydírání pacientek. Policisté se mají vypořádat s otázkou, zda některé skutky již nejsou promlčeny, sdělil dnes ČTK mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Na posun v případu upozornily servery Novinky.cz a Aktuálně.cz.

Jan Cimický

Policie navrhla obžalovat Cimického z 28 znásilnění a vydírání

Domov

Kriminalisté navrhli obžalovat psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom dnes informovala na twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického.

Jan Cimický

Cimický se podle policie dopustil téměř 30 případů znásilnění a vydírání

Domov

Policie obvinila psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání. Podle kriminalistů se mezi roky 1980 až 2016 dopustil 29 těchto skutků. Policisté dnes o zahájení trestního stíhání informovali na svém webu. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedli, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Ten už dříve v prohlášení jakékoliv nezákonné jednání odmítl.

Jan Cimický.

Domov

Cimický uvedl, že vyznamenání nepřevezme a proti obviněním se hodlá bránit

Psychiatr a spisovatel Jan Cimický se rozhodl, že za současné situace nepřevezme státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman. Proti tvrzením několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, se hodlá aktivně bránit a dokázat svou nevinu. Kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude ale tato obhajoba veřejná, uvedl Cimický ve vyjádření, které dnes poskytl ČTK.

Andrej Babiš

Babiš žádá Zemana, aby Cimický nedostal státní vyznamenání

Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes poslal dopis prezidentovi Miloši Zemanovi, v němž apeluje na to, aby psychiatr a spisovatel Jan Cimický nedostal státní vyznamenání. Reaguje tak na svědectví několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, uvedl server iROZHLAS.cz. Vyjádření Hradu ČTK shání.

Aktuálně se děje

25. května 2024 22:27

Kreml odstartoval čistky v ruské armádě, začalo zatýkání elit

Boj o moc: FSB a armáda v Rusku soupeří po neúspěchu v Kyjevě. Rozsáhlé čistky mezi nejvyššími důstojníky jsou důsledkem zápasu o vojenské zdroje.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy