Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud s Cimickým pokračuje, vypovídali další lidé

Jan Cimický
Jan Cimický
Foto: Korzo

U Obvodního soudu pro Prahu 8 ve čtvrtek pokračuje hlavní líčení v případu psychiatra Jana Cimického, který je obžalován ze znásilnění a vydírání. Soud vyloučil veřejnost do konce dnešního jednání, protože ve výsleších svědků mohou zaznít citlivé informace.

Před vyloučením veřejnosti z jednání vypovídali psychiatr Zdeněk Šolle a jeho manželka Barbora. K Šollemu docházela jedna z Cimického pacientek. Lékař se nechal slyšet, že si nevzpomíná, že by s ním pacientka mluvila o obžalovaném. "Buď o tom nemluvila vůbec, a nebo v rámci jiných podobných věcí," uvedl před soudem.

Hlavní líčení má pokračovat příští týden ve čtvrtek. Cimický se dnešního jednání nezúčastnil. Když hlavní líčení v lednu začalo, tak vinu popřel. Konkrétně uvedl, že jeho chování bylo vždy vedeno s cílem léčit pacienta.

Cimický je obžalovaný z téměř čtyř desítek případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září. Žalobkyně požaduje tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese.

Cimický pracoval jako psychiatr nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a následně ve svém vlastním privátním centru. Věnoval se také literární činnosti, rovněž spolupracoval s médii. V roce 2021 měl být vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem, ale pod tíhou kauzy se rozhodl medaili nepřevzít.

Témata:  Jan Cimický soudy

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy