Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceny pohonných hmot v Česku začaly s novým rokem růst

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Zlevňování paliv v Česku se po více než dvou měsících zastavilo. Benzin za poslední týden zdražil o 35 haléřů na 36,49 koruny za litr a průměrná cena nafty stoupla o 16 haléřů na 37,85 koruny. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

I přes zdražení z posledních dní zůstává Natural 95 zhruba o korunu levnější než na začátku ruského vpádu na Ukrajinu koncem loňského února. Litr dieselu tehdy naopak stál o korunu a 40 haléřů méně než v současnosti.

Nejlevnější paliva nyní tankují řidiči v Královéhradeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 35,84 koruny. Naftu tam prodávají průměrně za 37,26 Kč.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 37,90 Kč. Nafta se v metropoli tankuje za 39,04 koruny za litr.

V loňském roce vystoupaly ceny pohonných hmot v ČR na na historická maxima, vliv na to měl i ruský vojenský vpád na Ukrajinu. Natural 95 byl nejdražší na přelomu července a srpna, kdy se jeho průměrná cena blížila 48 Kč/l. Cena nafty se dostala na maximum v polovině března, kdy litr stál v průměru téměř 49,60 Kč.

Od druhé poloviny října až do konce roku ceny benzinu i nafty postupně v mezitýdenním srovnání klesaly. Minima dosáhly v úterý 27. prosince, kdy se průměrná cena naturalu podle CCS dostala na 36,03 Kč za litr a dieselu na 37,56 koruny za litr.

 

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 18:12

Simona Krainová pořádně přestřelila? V době útoků nabádá k investicím v Dubaji

Modelka Simona Krainová, která je známá svou oblibou v dubajském životním stylu, se na sociálních sítích postarala o pořádný rozruch. V momentě, kdy Blízký východ čelí eskalaci válečného konfliktu a turisté v Emirátech mají strach o své životy, zveřejnila příspěvek o investování. Modelka se v něm rozplývala nad tím, jaký je v Dubaji obrovský zájem o nákup luxusních nemovitostí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy