Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česká pošta oznámila záměr propustit přes 200 lidí

Česká pošta, ilustrační fotografie
Česká pošta, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Česká pošta před několika dny oznámila, že v rámci probíhající transformace propustí na konci letošního roku téměř tři stovky zaměstnanců. Podnik tak chce uspořit až 200 milionů korun.

Pošta v tiskové zprávě připomněla, že postupně realizuje opatření vedoucí k její stabilizaci v rámci probíhající transformace. Zejména jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu využívaných objektů či zaměstnanců a také o změny v procesech, aby byla zajištěna lepší kvalita obsluhy klientů.

Státní podnik má ke konci roku opustit 282 pracovníků na manažerských a administrativních postech či v podpůrných funkcích. Redukce vyplývá z dříve zavedených opatření souvisejících se zrušením 300 poboček a s úpravou délky doručování listovních zásilek. Odchody se mají týkat všech centrálních pracovišť pošty po celé ČR.

"Úspora, které příští rok aktuálním snížením počtu zaměstnanců docílíme, je 200 milionů korun. Postupně pracujeme na dalších opatřeních souvisejících s transformací České pošty," uvedl k tomu pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Pošta již před týdnem v souladu s platnou legislativou oznámila záměr hromadného propouštění Úřadu práce. Informovány jsou také odborové organizace působící v rámci podniku.

Témata:  Česká pošta

Související

Aktuálně se děje

28. června 2026 18:54

Český teplotní rekord má novou hodnotu. Znovu bylo nejtepleji v Doksanech

Sobotní teplotní rekord nevydržel ani den, neděle přinesla nové historické maximum. Znovu bylo nejtepleji v Doksanech, kde na místní stanici naměřili teplotu 41,9 °C. Na sociální síti o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Horké počasí střídají bouřky. Jak během nich efektivně vyvětrat? Má to svá pravidla

S koncem vlny tropických veder, která sevřela celou zemi, přichází dlouho očekávané ochlazení. Studená fronta s sebou však přináší také silné bouřky. Pro většinu domácností, kde teploty v interiérech dosahovaly nesnesitelných hodnot, představuje tento zvrat vítanou příležitost k ochlazení rozpálených zdí a k pořádnému vyvětrání. Aby bylo větrání během bouřek efektivní a zároveň bezpečné, je nutné dodržovat několik základních zásad.