reklama

Kvůli nehodám, ke kterým zřejmě přispělo počasí, byla dnes přerušena doprava na některých důležitých silničních tazích. Kvůli vyprošťování nákladního vozu nehodě je uzavřená dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu. Auto prorazilo svodidla a vyjelo ze silnice.

Kamion boural také na dálnici D7 u Buštěhradu na Kladensku a dálnice byla kvůli nehodě ve směru na Chomutov zavřená zhruba od 08:30 až do poledne. Při nehodě se nikdo nezranil. Zhruba na hodinu a půl byl dnes dopoledne neprůjezdný hlavní tah I/33 z Hradce Králové do Polska kvůli čelní srážce dvou kamionů u Předměřic nad Labem. Jeden z řidičů byl při nehodě zraněn a je v péči lékařů.

Některé kluzké a zledovatělé silnice jsou pro nákladní auta nesjízdné. Na Vyškovsku je od rána pro nákladní vozy nad 12 tun do odvolání uzavřena silnice mezi Drnovicemi a Podomím. "Vlivem povětrnostních podmínek mají řidiči potíže mezi Pohořelicemi a Mikulovem, zvláště na objízdné trase přes Brod nad Dyjí a Drnholec," uvedl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

V okolí Prahy sněžení zkomplikovalo veřejnou dopravu. Pražská integrovaná doprava zaznamenala největší problémy v okolí Štěchovic, Jílového u Prahy a Černošic. Provoz na lince 630 mezi Berounem a Kladnem byl přerušen, podobné to bylo s autobusy z Jílového do Prahy. Ostatní spoje nabíraly zpoždění.

Problémy s veřejnou dopravou byly kvůli počasí i v Brně a okolí. Podle webu krajského integrovaného dopravního systému nabírala kvůli špatné sjízdnosti zpoždění většina autobusových linek, bylo od 15 do 20 minut. Problémy měly linky především na Blanensku, a to kvůli hustotě dopravy a několika nehodám v oblasti, zpoždění bylo 30 až 50 minut.

U Kostelce nad Černými lesy nedaleko Prahy se ráno srazila dvě osobní auta. Dva lidé zemřeli, další dva jsou zranění. Jeden vůz dostal na kluzké vozovce podle policistů zřejmě smyk a narazil do druhého.

U nehod dvou autobusů zasahovali dnes dopoledne hasiči v Olomouckém kraji. V jednom z nich se po sjetí do příkopu zranili tři lidé, řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Řadu silnic v Olomouckém kraji pokrývá po dopoledním sněžení rozbředlý sníh.

Rozmary počasí se zemi nevyhnou ani v následujících dnech. Podle dnešního varování meteorologů bude od noci na pátek do noci na pondělí silně foukat. Na horách může být vichřice. Varování před větrem platí pro celou Moravu a Slezsko a východní polovinu Čech.

reklama