reklama

Muž byl obviněn z násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci, za což mu hrozí až šest let vězení. Skončil ve vazbě.

Policisté zjistili, že cizinec se doma několik let léčí s psychickými problémy. "Muž nám uvedl, že vůbec neví, jak se dostal do České republiky," řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Policejní hlídka se cizince v autě pokusila v sobotu zastavit kvůli přestupku, kterého se dopustil. Muž ale na její výzvu k zastavení nereagoval a snažil se ujet.

"Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 kilometrů v hodině. Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," řekla mluvčí.

Podle ní se řidiče snažila zastavit také hlídka dopravních policistů a policejní psovod v obci Zátor. "Řidič nereagoval ani na hrozbu střelnou zbraní. Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel," uvedla mluvčí a doplnila, že policisté proto zamířili na kola vozu.

S prostřelenými pneumatikami pak auto sjelo na travnatou plochu vedle silnice. "Řidiče jsme zadrželi. Test na přítomnost drog byl pozitivní," dodala Jiroušková.

reklama