Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČOI zjistila pochybení u poloviny restaurací na karlovarském filmovém festivalu

Restaurace, ilustrační foto
Restaurace, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla v Karlových Varech od začátku letošního ročníku filmového festivalu zatím tři desítky kontrol restaurací a barů. Pochybení inspektoři zjistili téměř v polovině případů. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení míry u nápojů a hmotnosti u pokrmů. O průběžném výsledku kontrol dnes informoval web iROZHLAS.cz a Česká televize.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice. Letošní 56. ročník začal v pátek a skončí v sobotu 9. července.

Pracovníci ČOI dosud na festivalu provedly asi 30 kontrol restaurací a barů. Téměř u poloviny zjistili pochybení. V jedné z restaurací v centru Karlových Varů jim byl naúčtovaný džbánek vody, který ale obsluha nepřinesla. V dalším z kontrolovaných podniků nenalili inspektorům správnou míru alkoholických nápojů, uvádí jako příklad web Českého rozhlasu.

Podle České televize se pokuty zatím nejčastěji pohybovaly mezi 5000 a 7000 korunami. Ve správním řízení to může být až pět milionů korun, dodala ČT.

Karlovarský filmový festival letos nabízí fanouškům kinematografie asi 170 filmů, převážně celovečerních. Letošní ročník je po dvou letech covidových omezení první, který se koná v tradiční podobě.

Témata:  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary restaurace

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy