Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Jiří Bartoška v Karlových Varech 2024.

Filmový festival ve Varech končí. Cenu získali Mádl, Trojan i Owen

Kultura

Hlavní cenu na karlovarském filmovém festivalu dnes získal britský dokumentární film "Náhlý záblesk hlubších věcí" od režiséra Marka Cousinse. Režisér obdržel Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky za portrét významné postavy britského moderního umění, malířky Wilhelminy Barns-Grahamové.  

Marek Eben zahajuje filmový festival

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartoval

Kultura

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu začal dnes večer ve Velkém sále hotelu Thermal v Karlových Varech slavnostním ceremoniálem. Na zahajovacím večeru byl oceněn australský oscarový herec Russell Crowe, který převzal Křišťálový globus za přínos světové kinematografii.

Restaurace, ilustrační foto

ČOI zjistila pochybení u poloviny restaurací na karlovarském filmovém festivalu

Domov

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla v Karlových Varech od začátku letošního ročníku filmového festivalu zatím tři desítky kontrol restaurací a barů. Pochybení inspektoři zjistili téměř v polovině případů. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení míry u nápojů a hmotnosti u pokrmů. O průběžném výsledku kontrol dnes informoval web iROZHLAS.cz a Česká televize.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, ilustrační fotografie.

Kultura

Do Karlových Varů přijel herec Geoffrey Rush

Na festival do Karlových Varů dnes přijel australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Odpoledne dorazil k hotelu Pupp, ve středu se s ním budou moci filmoví fanoušci setkat na červeném koberci před uvedením filmu Králova řeč, v němž hrál jazykového lektora anglického krále Jiřího VI.

V Karlových Varech začíná filmový festival, nabídne 170 filmů

V Karlových Varech startuje dnes filmový festival, nabídne 170 filmů

Kultura

V Karlových Varech dnes vpodvečer začne 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. Po dvou letech covidových omezení se uskuteční v tradiční podobě a potrvá do příští soboty 9. července. První vstupenky si tradičně vystáli fanoušci v noční frontě, po delší době je pořadatelé zdražili, základní vstupenky bez slevy stojí letos 100 korun, zlevněná 75. Dražší je i festivalový pas. Na diváky čeká asi 170 filmů, z toho zhruba 130 celovečerních.

Ethan Hawke dnes převzal v Karlových Varech Cenu prezidenta MFF

Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostali Ethan Hawke a Jan Svěrák

Kultura

Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary dnes při jeho slavnostním ukončení převzal americký herec Ethan Hawke a režisér Jan Svěrák. V hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu zvítězil koprodukční film Strahinja srbského režiséra Stefana Arsenjeviče.

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV)

Kultura

Tak tohle Vary ještě nezažily! Schillerovou vypískali!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začíná. Stovky fanoušků už před hotelem Thermal přivítaly hlavní hvězdu letošního ročníku, americkou oscarovou herečku Julianne Mooreovou i jejího manžela, režiséra Barta Freundlicha. Moooreová oblečená v žlutých šatech s tenkými ramínky a nápadnými volány se se svým typickým úsměvem vydala z červeného koberce mezi fanoušky. Dlouhé minuty se s nimi zdravila, podávala jim ruce, fotografovala se s nimi a rozdávala autogramy.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (3.-11.7.2015)

Ve Varech to žije, stovky fanoušků přišly na ceremoniál

Domov

Karlovy Vary - Mnoho set lidí čekalo dnes před hotelem Thermal na příjezd filmových osobností na slavnostní zahájení 53. mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na festival už dorazila například mladá novozélandská herečka Thomasin McKenzieová.

Miloš Forman

Kultura

MFF KV bude letos ve jménu Formana a Hanzlíka

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to dnes řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Kultura

Karlovarský filmový festival končí dnes končí

Karlovy Vary - K dnešnímu ránu překonal karlovarský festival svou loňskou bilanci. Zatím se tu akreditovalo 13.588 lidí a bylo prodáno 137.499 vstupenek. Dvaapadesátý ročník vyvrcholí dnes večer závěrečným ceremoniálem.

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (3.-11.7.2015)

Skladatel James Newton Howard ve Varech poodhalil svá tajemství

Kultura

Karlovy Vary - Americký skladatel James Newton Howard, který při zahájení karlovarského festivalu převzal Křišťálový glóbus, uspořádal v Kongresovém sálu speciální lekci, v níž pomocí ukázek z filmů a živé hry na klavír poodhalil tajemství komponování filmové hudby.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy