reklama

Tři lidé v sobotu zemřeli v Praze, jeden ve věku do 50 let. Dvě ženy z domova pro seniory v Michli, které měly srdeční potíže zemřely ve Všeobecné fakultní nemocnici. Oběma bylo víc než 90 let.

Počet nových případů byl o něco nižší než v pátek, kdy 322 nových nemocných bylo nejvíce za posledních sedm dní. Počet případů se ale obvykle odvíjí od množství testů. V pátek bylo testů dosud nejvíc za jeden den, ve dnech minulého víkendu byl počet znatelně nižší než ve všedních dnech. Celkem bylo testů včetně opakovaných u stejného člověka provedeno podle údajů z dnešního rána 74.170.

Z nakažených připadá víc než čtvrtina na Prahu, v hlavním městě je také koronavirus nejrozšířenější. Na 100.000 obyvatel zde připadá téměř 83 nakažených. Následuje Olomoucký kraj se zhruba 60 nemocnými na 100.000 obyvatel. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj s necelými 19 případy na 100.000 obyvatel.

Z Česka má nemoc podle údajů hygieniků 86 procent nakažených, zbytek si ji přivezl ze zahraničí, zejména z Rakouska a Itálie. Nejvíce nemocných je ve věku mezi 45 a 54 lety, téměř pětina. Na děti do 14 let připadá zhruba pět procent. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nakaženými téměř 18 procent.

V nemocnici je s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k pátku 380 lidí, z toho 87 ve vážném stavu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 173 lidí.

reklama