reklama

Vyplývá to z údajů k dnešním 17:30, které na webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Za dnešek bylo zatím odhaleno 22 nových případů nemoci, vyléčených do večera přibylo méně než deset. Počet úmrtí se nezměnil od čtvrtka, během pátku ani dnes zatím nikdo s covidem-19 nezemřel. Lidí, kteří se ještě nevyléčili, bylo dnes vpodvečer 2413. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích je 115 pacientů, v těžkém stavu je 12 z nich.

Nemoc byla v pátek odhalena u 1,61 procenta testovaných. Tento ukazatel se tak stejně jako v předchozích dnech drží mezi jedním a dvěma procenty. Testů bylo v pátek provedeno 3234, nejméně v tomto týdnu. Celkem jich dosud bylo 494.805 včetně opakovaných u stejného člověka.

Nemoc v Česku má podle epidemiologů už jen lokální ohniska, nyní zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují.

V hlavním městě bylo dosud potvrzeno 2288 případů koronaviru, což je nejvíc mezi kraji. V Praze je nemoc i nejvíce rozšířená, na 100.000 obyvatel zde připadá téměř 176 nákaz. Dosud 1831 případů nemoci v Moravskoslezském kraji značně zvýšilo zejména ohnisko v uhelném Dole Darkov na Karvinsku, kde mezi zaměstnanci a v jejich rodinách testy potvrdily 485 nemocných.

Nejméně je nákazou zasažený Jihočeský kraj a Vysočina. V jižních Čechách na 100.000 obyvatel připadá necelých 30 případů nemoci.

První tři případy koronaviru se v Česku objevily na počátku března, první úmrtí je z 22. března. Nejvíc nemocných přibývalo na přelomu března a dubna, kdy přírůstek v některých dnech překročil 300 lidí. Omezení ve veřejném životě zavedená vládou pak nárůst zbrzdila. Od 22. dubna přírůstek jen ve dvou dnech překročil stovku.

reklama