Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Covid v českém olympijském týmu bude vyšetřovat ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Příčiny série covidových případů v českém olympijském týmu bude vyšetřovat komise ministerstva zdravotnictví.

S ministrem Adamem Vojtěchem se na tom domluvil předseda Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser. Je proti tomu, aby události v leteckém speciálu, z něhož je pět nakažených, vyšetřovalo vedení Českého olympijského výboru.

Podobně jako premiér Andrej Babiš upozornil, že výprava olympioniků do Tokia je hrazena z veřejných prostředků. "Pochybení ČOV nemůže v žádném případě vyšetřovat jeho vlastní vedení. Musí se vyšetřit celé toto pochybení. Na tom jsem již domluven s ministrem zdravotnictví. Komisi by měli vést odborníci z hygienické stanice," uvedl Neusser pro ČTK.

Mezi pěticí pozitivně testovaných jsou tři sportovci - plážoví volejbalisté Ondřej Perušič i Markéta Nausch Sluková a stolní tenista Pavel Širuček.

Témata:  Ministerstvo zdravotnictví koronavirus (coronavirus) COVID-19 olympiáda

Související

Aktuálně se děje

16. září 2025 21:49

Princ Harry a jediná slova k narozeninám. To snad ani nebylo blahopřání

Princ Harry v pondělí oslavil 41. narozeniny, ale nebylo to s velkou pompou. Kdo čekal, že po jeho setkání s britským králem Karlem III. přibude narozeninových přání, ten se mýlil. O jediná veřejně dostupná slova se postarala vévodkyně Meghan, ale lidé by si uměli představit obsáhlejší blahopřání. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy