reklama

V hlasování čtenářů se za pracovníky první linie na druhé místo dostal ředitel Národního institutu pro alergie a infekční onemocnění (NIAID) Anthony Fauci, který se stal v záplavě dezinformací spolehlivým zdrojem faktů o koronaviru.

Na třetím místě čtenářského hlasování pak skončili hasiči, kteří bojovali s rozsáhlými požáry od Austrálie po západ Spojených států, a za nimi na čtvrtém místě pak hnutí Na životech černochů záleží, které inspirovalo a organizovalo demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě. Páté místo patří vítězi letošních amerických prezidentských voleb Joeovi Bidenovi.

O osobnosti roku ale rozhodnou redaktoři časopisu a výsledek své volby zveřejní ve čtvrtek na serveru time.com. Televize NBC bude speciál o osobnosti roku vysílat ve čtvrtek v 16:00 SEČ.

Loni Time za nejvýraznější osobnost roku vybral ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Bylo jí tehdy 16 let a byla nejmladším člověkem, jemuž se zatím toto ocenění dostalo. Time vybírá osobnosti od roku 1927. Letos poprvé vybíral nejvýraznější osobnost i mezi dětmi. Z tisíců školáků a uživatelů sociálních sítí nejvíc zaujala patnáctiletá vynálezkyně Gitanjali Raová. Zabývá se umělou inteligencí i technologií uhlíkových nanotrubic a snaží se poznatky využívat při řešení konkrétních problémů jako kybernetická šikana nebo znečištěné vody.

reklama