Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čunek promluvil o možné kandidatuře do čela KDU-ČSL. Stojí o návrat?

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
Jiří Čunek /KDU-ČSL/
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) nyní na kandidaturu na předsedu lidovců nepomýšlí. Nového předsedu strany budou lidovci volit na celostátní konferenci 25. ledna v Praze. Současný předseda KDU-ČSL Marek Výborný z pozice odejde z rodinných důvodů.

"V tuto chvíli to úplně nevidím, protože jsem zatím přesvědčený, že mé vidění a provádění politiky je odlišné od toho, jak většina současných poslanců a vedení strany vidí svou budoucnost a především konkrétní kroky. Vstoupit tam by bylo asi kontraproduktivní, ale uvidíme, jaký bude vývoj, samozřejmě to nemůžu úplně zavrhnout, ale v tuto chvíli vůbec o kandidatuře neuvažuji," řekl Čunek pro ČTK.

Zatím také není nikdo, komu by vyjádřil podporu. Čunek stál v čele lidovců v letech 2006 až 2009.

Lidovci by podle něj měli stát na vlastních nohou. "Dobré pro stranu, pro každou stranu, především pro lidovce, je stát na vlastních nohou. Dělat vlastní politiku a nevěnovat tolik času neustálé diskusi s ostatními malými stranami o tom, jak se sloučit a být silnější. Buď ať udělají jednu stranu a nematou voliče, anebo ať jdou každý samostatně a snaží se oslovit voliče tím, že pro ně budou zajímaví," uvedl Čunek. Lidovci by podle něj měli setrvat na své konzervativní politice. "To znamená, v jednoduchosti je síla," uvedl Čunek.

Zájem o kandidaturu na předsedu strany již dříve oznámili současný místopředseda a šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský, nevyloučil ji ani bývalý lidovecký místopředseda a nynější poslanec Marian Jurečka. O předsednickou funkci se nebude ucházet dlouholetý šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Témata:  Jiří Čunek 1 KDU-ČSL Zlínský kraj

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy