KDU-ČSL

Marian Jurečka

Jurečka opět přežil. Do podzimu zůstává v čele KDU-ČSL

Domov

Lidovci v pátek podrželi svého předsedu Mariana Jurečku (KDU-ČSL) v čele strany i ve funkci ministra práce a sociálních věcí. Ve hře bylo také dřívější konání stranického sjezdu, ale i ten se nakonec uskuteční v původním říjnovém termínu. Jurečka se dostal pod tlak zejména kvůli večírku na ministerstvu během tragické prosincové střelby na Filozofické fakultě UK.

Marian Jurečka

Jurečka ve vládě končit nebude. Lidová strana ho podpořila

Domov

Celostátní výbor KDU-ČSL večer v tajném hlasování vyjádřil podporu Marianu Jurečkovi jako předsedovi strany a ministru s ohledem na jeho dosavadní pracovní výsledky. Hlasování reagovalo na kritiku Jurečkova rozhodnutí nezrušit vánoční večírek ministerstva práce a sociálních věcí po tragické střelbě na Univerzitě Karlově.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

ANO by podle průzkumu vyhrálo volby. Lidovci mají jen dvě procenta

Podle aktuálního volebního modelu agentury Median by vítězem sněmovních voleb bylo hnutí ANO s podporou 35,5 procenta voličů, což by mu zajistilo 87 křesel v dolní parlamentní komoře. Současná vládní koalice, včetně lidovců, by získala celkem 37,5 procenta hlasů. Lidovci by se však kvůli dlouhodobě nízké podpoře dvou procent do Sněmovny nedostali.

Zdeněk Nekula a Miloš Zeman

Nekula končí ve vládě, na jeho post usedne bývalý předseda KDU-ČSL

Domov

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) končí ve Fialově vládě, na svůj post hodlá rezignovat ke konci června. Oznámil to na tiskové konferenci svolané předsedou strany Marianem Jurečkou, který potvrdil nominaci Marka Výborného na uvolněný post. Nekula podle svých slov v poslední době necítil podporu od straníků.

Praha

Lidovci nebudou v nové radě hlavního města tvořené koalicí Spolu, Pirátů a STAN

Domov

V 11členné radě hlavního města nebudou mít ve vznikající koalici Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Pirátů a STAN své zastoupení lidovci. Obsadí posty dvou placených předsedů výborů zastupitelstva. Za Spolu tak budou v městské radě tři zástupci ODS a dva TOP 09. Vyplývá to z návrhu koaliční smlouvy, který strany schvalují a který má ČTK k dispozici.

KDU-ČSL

Ministry podle ústavy vybírá premiér, ne prezident, reagovali lidovci v krajích

Domov

Ministry podle Ústavy ČR vybírá premiér, ne prezident. Na středeční rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí tak dnes reagovali krajští představitelé KDU-ČSL oslovení ČTK. Více se k situaci s ohledem na páteční jednání celostátního výboru KDU-ČSL většinou nechtěli vyjadřovat.

Marian Jurečka

Domov

Lidovci mají podle Jurečky ambici posílit v krajích mimo Moravu

Lidovci mají ambici posílit po komunálních volbách v českých krajích. České televizi to dnes ve volebním štábu koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) řekl předseda strany Marian Jurečka. Povolební koalice by podle něj měly nejlépe vznikat mezi vládními stranami, tedy mezi Spolu a Piráty se STAN.

Marian Jurečka

Jurečka: Komunální volby nejsou referendem o vládě, ale vystavením účtu radnicím

Domov

Ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka nesouhlasí s názorem prezidenta Miloše Zemana, podle kterého mohou být komunální volby i referendem o vládě. "Letos vystavujeme účty těm, kteří vedli naše města a obce," řekl dnes na dotaz ČTK Jurečka v Rokytnici u Přerova, kde večer spolu s manželkou odevzdal svůj hlas v místních komunálních volbách.

Sjezd KDU-ČSL 2015 Zlín

Lidovci odmítají zrušení podpory stavebního a důchodového spoření

Domov

Vedení vládních lidovců v dnešním usnesení odmítlo ukončení státní podpory u stavebního spoření a důchodového spoření. Strana to uvedla v tiskové zprávě. Možné snížení či úplné zrušení příspěvku ke stavebnímu spoření, který nyní činí maximálně 2000 korun ročně, připustil v neděli v České televizi ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v souvislosti se snahou hledat úspory ve státním rozpočtu na příští rok.

Volby, ilustrační foto

Volby by vyhrálo ANO s náskokem před ODS, lidovci a TOP 09 mimo Sněmovnu

Domov

Volby do Poslanecké sněmovny by v květnu s náskokem vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta hlasů. Pro druhou ODS by hlasovalo 16,5 procenta voličů a třetí SPD by získala 11,5 procenta hlasů. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Median, která do průzkumu nezahrnula volební koalice z minulých voleb.

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Domov

Lidovci chystají usnesení, kterým by Sněmovna nazvala dění na Ukrajině genocidou

Lidovci navrhnou koaličním partnerům a později celé dolní parlamentní komoře, aby Sněmovna označila zločiny ruského vojsky na Ukrajině za genocidu, jak je o to během víkendového sjezdu v Ostravě požádal ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis. Uvedl tehdy, že český Parlament by měl reagovat tak, jak to již schválili v Estonsku a Lotyšsku.

Marian Jurečka

Sjezd KDU-ČSL skončil. Předsedou zvolen opět Jurečka, lidovci chtějí urychlení růstu obranných výdajů

Domov

Vládní KDU-ČSL na víkendovém sjezdu v Ostravě zvolila svým předsedou znovu vicepremiéra a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, prvním místopředsedou se stal místopředseda Sněmovny Jan Bartošek. Lidovecký sjezd odsoudil ruské válečné zločiny na Ukrajině a shodl se na plné podpoře co nejrychlejšího vstupu Ukrajiny do Evropské unie. Lidovci uložili svým ministrům, aby ve vládě prosazovali urychlení růstu obranných výdajů na dvě procenta hrubého domácího produktu nejpozději v roce 2024.

KDU - ČSL

Sjezd KDU-ČSL odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu a válečné zločiny

Domov

Sjezd KDU-ČSL usnesením odmítl nevyprovokovanou ruskou invazi na Ukrajinu, odsoudil ruské válečné zločiny a shodl se na plné podpoře Ukrajiny i jejího co nejrychlejšího vstupu do Evropské unie. Lidovci také například uložili ministrům KDU-ČSL, aby ve vládě prosazovali urychlení růstu obranných výdajů na dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) nejpozději v roce 2024.

Senát ČR

V podzimních volbách budou mandáty obhajovat čtyři senátoři KDU-ČSL

Domov

V podzimních senátních volbách budou mandáty za KDU-ČSL obhajovat šéfka jejich senátorského klubu a místopředsedkyně strany Šárka Jelínková v Kroměříži, místopředseda klubu Lumír Kantor v Olomouci a dále Miluše Horská v Pardubicích a Jaromíra Vítková v Blansku. Během druhého dne lidoveckého sjezdu v Ostravě se dnes kandidáti představili delegátům. O kandidátech pro další dva obvody ještě lidovci jednají. Funkční období letos končí 27 senátorům.

Marian Jurečka

Domov

Sjezd KDU-ČSL: Pozici lídra obhájil Jurečka, prvním místopředsedou je Bartošek

Vládní KDU-ČSL nadále povede její dosavadní předseda a ministr práce a sociálních věcí současné vlády Marian Jurečka. Na stranickém sjezdu v Ostravě dnes získal 224 z celkových 275 odevzdaných hlasů, tedy 81 procent. Ve volbě neměl protikandidáta. Jurečka lidovce vede od ledna 2020, kdy v čele strany nahradil nynějšího šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL Marka Výborného.

KDU - ČSL

KDU-ČSL čeká o víkendu dvoudenní volební sjezd

Domov

Od zatím posledního sjezdu, který se konal v lednu 2020, zažila KDU-ČSL řadu úspěchů. Strana se jako součást koalice Spolu může považovat za vítěze voleb a po čtyřech letech se vrátila do vlády. Má tři ministry a její předseda Marian Jurečka je navíc vicepremiérem. Nyní bude Jurečka na dvoudenním sjezdu 23.- 24. dubna obhajovat funkci předsedy strany. Volební sjezd měli mít lidovci do konce roku 2021, byl ale odložen kvůli koronavirové pandemii.

Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Post předsedy lidovců bude o víkendu na sjezdu v Ostravě obhajovat Jurečka

Domov

Pozici předsedy KDU-ČSL bude na víkendovém sjezdu v Ostravě obhajovat ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Na prvního místopředsedu kandiduje místopředseda Sněmovny i strany Jan Bartošek a o obhajobu se pokusí senátorka Šárka Jelínková. Na řadové místopředsedy má nominace pět lidí. Lidovci si zvolí nové vedení po více než dvou letech.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy