Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hladík má po razii podat policii vysvětlení, lidovci posoudí postup ve čtvrtek

Petr Hladík
Petr Hladík
Foto: Facebook Petr Hladík

Policie v souvislosti s dnešní razií v Brně požádala náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) nominovaného do čela ministerstva životního prostředí o přístup do kanceláře a podání vysvětlení. Hladík to uvedl v prohlášení poskytnutém ČTK. O záležitosti informoval i vedení lidovců.

Předseda strany Marian Jurečka ČTK sdělil, že na vyhodnocení informací o zásahu potřebují lidovci více času. O případném dalším postupu ohledně nominace bude ve čtvrtek jednat na svém pravidelném zasedání širší vedení KDU-ČSL. Ve čtvrtek odpoledne se má Hladík sejít s prezidentem Milošem Zemanem.

Kriminalisté v souvislosti s razií týkající se bytů, aktivit městské firmy a možných dotačních podvodů zadrželi deset lidí.

"Dnes jsem byl kontaktován policií a byl jsem požádán o přístup do mé kanceláře, což považuji v kontextu vyšetřování za samozřejmost. Zároveň mě policie požádala, abych přišel podat vysvětlení, k čemuž jsem samozřejmě připraven," uvedl v prohlášení Hladík.

Jurečka uvedl, že Hladík policii přislíbil plnou součinnost. "V tuto chvíli jsou informace nové a potřebujeme na jejich vyhodnocení více času. Petr Hladík nás o celé záležitosti informoval," uvedl.

Kriminalisté v souvislosti s dnešní razií v Brně zadrželi deset lidí. Kriminalisté prověřují aktivity spojené s činností konkrétní městské firmy, dále v souvislosti s privatizací městských domů a také v souvislosti s dotačními podvody páchanými na území města Brna.

Hladík má v čele ministerstva životního prostředí nahradit Annu Hubáčkovou, která ohlásila rezignaci ze zdravotních důvodů.

Témata:  Petr Hladík KDU-ČSL Marian Jurečka

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy