Předseda strany Marian Jurečka ČTK sdělil, že na vyhodnocení informací o zásahu potřebují lidovci více času. O případném dalším postupu ohledně nominace bude ve čtvrtek jednat na svém pravidelném zasedání širší vedení KDU-ČSL. Ve čtvrtek odpoledne se má Hladík sejít s prezidentem Milošem Zemanem.

Kriminalisté v souvislosti s razií týkající se bytů, aktivit městské firmy a možných dotačních podvodů zadrželi deset lidí.

"Dnes jsem byl kontaktován policií a byl jsem požádán o přístup do mé kanceláře, což považuji v kontextu vyšetřování za samozřejmost. Zároveň mě policie požádala, abych přišel podat vysvětlení, k čemuž jsem samozřejmě připraven," uvedl v prohlášení Hladík.

Jurečka uvedl, že Hladík policii přislíbil plnou součinnost. "V tuto chvíli jsou informace nové a potřebujeme na jejich vyhodnocení více času. Petr Hladík nás o celé záležitosti informoval," uvedl.

Kriminalisté v souvislosti s dnešní razií v Brně zadrželi deset lidí. Kriminalisté prověřují aktivity spojené s činností konkrétní městské firmy, dále v souvislosti s privatizací městských domů a také v souvislosti s dotačními podvody páchanými na území města Brna.

Hladík má v čele ministerstva životního prostředí nahradit Annu Hubáčkovou, která ohlásila rezignaci ze zdravotních důvodů.

reklama