Marian Jurečka

Marian Jurečka

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Domov

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Josef Středula

Tripartita bez odborů, které chystají protest. Fiala a Jurečka nechápou

Domov

Odboráři předčasně opustili pondělní jednání tripartity, informovala ČT s odkazem na předsedu ČMKOS Josefa Středulu. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů řešili například aktuální situaci v zemědělství, ukotvení duálního systému vzdělávání do školského systému či vytvoření seznamu zemí, jejichž občané nebudou potřebovat k práci v Česku zvláštní povolení.

Marian Jurečka

Jurečka dokončil avizované změny v důchodech

Domov

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

Marian Jurečka

Jurečka prozradil, jak chce přilepšit důchodcům

Domov

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes oznámil nové opatření, které se týká seniorů, kteří i v důchodu pokračují v práci. Namísto mírného trvalého zvyšování penze by se jim měly nově začít odpouštět sociální odvody. Toto opatření, které bude součástí důchodové reformy, má shodu v rámci koalice.

Marian Jurečka

Domov

Změny ohledně příspěvku na péči. Od července půjde o vyšší částky

Zvýšení příspěvků na péči by nemělo být prováděno jednotně. Navýšení u tří vyšších dávek pro děti a dospělé by mělo být rozsahem zhruba od 11 do 40 procent. Největší nárůst by měl nastat u podpory pro osoby s nejvyšším příspěvkem poskytovaným v domácím prostředí. Nejnižší ze čtyř dávek by neměla být upravována.

Marian Jurečka

Jurečka plánuje revizi systému sociálních dávek

Domov

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes na tiskové konferenci představil revizi systému sociálních dávek. Největší systémová změna za posledních desítky let by měla zjednodušit přesněji cílit sociální dávky občanům.

Marian Jurečka

Jurečka opět přežil. Do podzimu zůstává v čele KDU-ČSL

Domov

Lidovci v pátek podrželi svého předsedu Mariana Jurečku (KDU-ČSL) v čele strany i ve funkci ministra práce a sociálních věcí. Ve hře bylo také dřívější konání stranického sjezdu, ale i ten se nakonec uskuteční v původním říjnovém termínu. Jurečka se dostal pod tlak zejména kvůli večírku na ministerstvu během tragické prosincové střelby na Filozofické fakultě UK.

Marian Jurečka

Jurečka ve vládě končit nebude. Lidová strana ho podpořila

Domov

Celostátní výbor KDU-ČSL večer v tajném hlasování vyjádřil podporu Marianu Jurečkovi jako předsedovi strany a ministru s ohledem na jeho dosavadní pracovní výsledky. Hlasování reagovalo na kritiku Jurečkova rozhodnutí nezrušit vánoční večírek ministerstva práce a sociálních věcí po tragické střelbě na Univerzitě Karlově.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Domov

Minimální mzda vzroste od ledna o 1600 korun, oznámilo ministerstvo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden.

Ústavní soud ČR

Soud bude důchody řešit veřejně. Pozval si Jurečku i Stanjuru

Domov

Ústavní soud dnes rozhodl o uspořádání veřejného jednání v kauze valorizace důchodů. Jednání je plánováno na 10. ledna 2024 a během něj budou vyslechnuti ministři i odborníci. Plénum Ústavního soudu má za to, že takové jednání pomůže objasnit klíčové okolnosti a přispěje k rozhodnutí soudu.

Marian Jurečka

Domov

Jurečka představil chystané změny v důchodech

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes na tiskové konferenci představil navrhované reformní změny v důchodovém systému, které by mohly ovlivnit lidi narozené po roce 1968. Jednou z hlavních změn je postupné snižování výpočtu nových penzí mezi lety 2026 až 2035.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Ministři Válek a Jurečka jednali s lékaři, slíbili snížení přesčasů

Domov

Od 1. ledna příštího roku má vstoupit v platnost nová úprava zákoníku práce, která umožní 24hodinové služby v nemocnicích a sníží maximální objem dobrovolných přesčasů na úroveň, která platila až do začátku října letošního roku. Tato novela bude předložena v parlamentu jako poslanecký návrh. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) to sdělil novinářům po jednání se zástupci lékařů, kteří proti těmto změnám protestují a hrozí, že od prosince nenastoupí na přesčasové směny.

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy