Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dálnice D10 bude uzavřená. Víme kdy

Kolona na dálnici
Kolona na dálnici
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Jedna z nejvytíženějších dopravních tepen do a z Prahy dálnice D10 bude o tomto víkendu uzavřena. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Krajská správa údržby silnic Středočeského kraje v tomto roce provede komplexní rekonstrukci mostu ev.č. 2769-1. Z důvodu bourání tohoto nadjezdu nad dálnicí D10, který se nachází na silnici III/2769 spojující Kosmonosy a Horní Stakory, bude po dobu demolice úplně uzavřena dálnice D10 v obou jejich směrech, a to v úseku mezi MÚK EXIT 46 Kosmonosy a MÚK EXIT 53 Bakov n./Jizerou zcela uzavřena. Provoz bude převeden na značenou objízdnou trasu.

Uzavírka dálnice je plánovaná od soboty 2. dubna od 19 hodin do neděle 3. dubna do 9 hodin.

Ředitelství silnic a dálnic ČR dále upozorňuje, že Škoda Auto jako investor bude v průběhu roku realizovat stavbu nového nadjezdu nad dálnicí D10 cca v km 46,1 nedaleko MÚK EXIT 46 Kosmonosy, který bude součástí jím budované nové infrastruktury pro nákladní dopravu do závodu V průběhu soboty 2. dubna 2022 a neděle 3. dubna 2022 nejdéle do 13 hodin proběhne v souvislosti s touto stavbou výstavba dopravně inženýrského opatření.

Aby mohl být postaven pilíř mostu ve středovém dělícím pásu dálnice bude v inkriminovaném místě uzavřen v obou směrech levý jízdní pruh. Doprava na Prahu i Turnov bude v obou směrech vedena 2 provizorními jízdními pruhy šířky 2,75 a 3,5 metrů. S tímto omezením musí řidiči počítat přibližně do 2. poloviny června 2022.

Témata:  dálnice D10 dálnice

Související

Aktuálně se děje

5. července 2026 20:09

Zpověď Radka Bangy: Zpěvák promluvil o strachu a domácím násilí. Nesmysl, vše bylo jinak, tvrdí Patrik

Dokument Láska nebolí přinesl další osobní zpověď zpěváka Radka Bangy. Frontman kapely Gipsy.cz v něm otevřeně mluví o strachu a domácím násilí, které podle svých slov zažíval v dětství, i o vztahu se svým otcem. Tato bolestivá kapitola však vyvolala nečekanou odpověď přímo z jeho rodiny.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Příspěvek na bydlení v číslech. Česko stojí desítky milionů denně

Jen za jediný měsíc, květen 2026, vyplatil stát na příspěvku na bydlení téměř 1,8 miliardy korun. To představuje zhruba 60 milionů korun denně pro přibližně 261,7 tisíce domácností. Trend navazuje na rok 2025, kdy stát na příspěvek na bydlení vyplatil 23,5 miliardy korun. Jen za prvních pět měsíců letošního roku dosáhly výdaje dalších 9,2 miliardy korun. Současně stát postupně zavádí superdávku, která slučuje čtyři dosavadní sociální dávky včetně příspěvku na bydlení.