Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dodatečné volby v 11 obcích, kde nebyly minulý týden, budou 7. ledna 2023

Volby, ilustrační fotografie.
Volby, ilustrační fotografie.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Dodatečné komunální volby v 11 obcích, v nichž se volby nekonaly minulý týden kvůli nedostatku kandidátů, se uskuteční příští rok 7. ledna. Termín vyhlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Lhůta pro podání kandidátních listin končí 2. listopadu. Na webu o tom informovalo ministerstvo vnitra.

Komunální volby nebudou spojeny s volbou prezidenta. Její první kolo bude 13. a 14. ledna příštího roku a druhé 27. a 28 ledna.

Dodatečné volby se budou v lednu konat v obcích Brodec na Lounsku, Břežany na Znojemsku, Buková v okrese Plzeň-jih, Cebiv na Tachovsku, Líšná na Přerovsku, Nevězice na Písecku, Ohařice na Jičínsku, Rokytovec na Mladoboleslavsku, Trokavec na Rokycansku, Třebsko v okrese Příbram a Všeradov v okrese Chrudim.

Ve většině těchto obcí žije od osmi desítek do tří stovek obyvatel. Výjimkou jsou Břežany se 767 obyvateli, do letošních voleb do zastupitelstva se tu přihlásil jediný nezávislý kandidát. Podobné to bylo v dalších třech obcích, v sedmi nebyla podána žádná kandidátní listina. Před čtyřmi lety se volby ze stejných důvodů nekonaly v 17 obcích.

Ve třech obcích se přesto minulý týden volební místnosti otevřely. Důvodem byly souběžné senátní volby. Senátora si mohli vybrat lidé v obcích Nevězice, Buková a Ohařice.

Témata:  volby

Související

Aktuálně se děje

30. května 2026 13:20

Dcery Karla Gotta mají od čtvrtka jedno společné. Rodina měla důvod k oslavám

Dlouho se sice Karel Gott nechtěl ženit, přesto měl nakonec početnou rodinu. A od čtvrtka platí, že všechny čtyři dcery našeho historicky nejslavnějšího zpěváka jsou dospělé. Už i nejmladší Nelly Sofie totiž měla osmnáctiny. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy