Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dům v Hradci Králové poničil výbuch, dva lidé utrpěli zranění

Dům v Hradci Králové poničil výbuch. (15.5.2023)
Dům v Hradci Králové poničil výbuch. (15.5.2023)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

V Hradi Králové došlo dnes odpoledne k explozi v nebytovém prostoru jednoho z domů na Dukelské třídě. V péči zdravotnické záchranné služby skončili dva zranění lidé. Vyšetřování události probíhá.

Krajští hasiči informovali o zásahu po půl třetí odpoledne na twitteru. Dům zřejmě není staticky narušen, přesto byl preventivně evakuován. "Při našem příjezdu jsme rychle uhasili požár uvnitř zasažených prostor," uvedli požárníci.

Výbuch plynu byl jako možná příčina vyloučen. "Budovu jsme odpojili od přívodu plynu a energií, nejbližší okolí je nyní uzavřeno. Konkrétní příčinu výbuchu budou zjišťovat vyšetřovatelé," dodali hasiči.

Na místě pracují také kriminalisté, podle Policie ČR zjišťují všechny okolnosti události. "Bližší informace sdělíme, jakmile to bude možné," sdělili policisté.

Témata:  výbuch

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy