Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě tramvaje se srazily v Plzni, zraněných je nejméně 20 lidí

V Plzni se srazily tramvaje. (19.10.2023)
V Plzni se srazily tramvaje. (19.10.2023)
Foto: HZS Plzeňského kraje

Nejméně tři desítky zraněných si vyžádala srážka tramvají v Plzni, která se stala ve čtvrtek po poledni. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému, provoz na místě je omezen.

O nehodě na Karlovarské třídě informovali zasahující krajští hasiči, kteří zajistili místo nehody a spolupracovali se záchrannou službou při ošetřování zraněných osob. "Těch je cca kolem 20," uvedli. Podle předběžných informací policistů je zraněných více, údaje hovoří o 30 lidech.

V místě události je provoz omezen. "Dbejte pokynů policistů, kteří na místě řídí dopravu," vyzvali strážci zákona účastníky silničního provozu.

Plzeňské městské dopravní podniky sdělily, že z důvodu vážné dopravní nehody je linka 1 ukončena v zastávce Hlavní pošta a linka 4 je odkloněna přes Náměstí republiky a zpět na Univerzitu.

Zavedena byla také náhradní autobusová doprava. "Pravděpodobně bude docházet ke zpoždění kvůli průjezdnosti v místě nehody," avizoval dopravce na facebooku.

Témata:  nehody tramvají Plzeň

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 5:00

Počasí příští týden: Mrazíky vystřídá oteplení, vrátí se letní teploty

Příští týden přinese v úvodu oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami, bouřkami a chladnými rány, při kterých hrozí i přízemní mrazíky. Postupně se však začne oteplovat a ve druhé polovině týdne již převládne polojasné počasí s nejvyššími denními teplotami, které vystoupají až na letních 25 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy