E.ON už od 1. září snížil prodejní ceny zemního plynu v rámci svého základního ceníku. Ve srovnání s předcházejícím ceníkem se jedná o pokles v průměru o 16%. Tato změna by se měla týkat přibližně 140 000 klientů. Oproti dosud platným ceníkům klesly ceny za dodaný plyn od 1. září o 16 %. Ceníky plynu pro stávající klienty tak od počátku letošního roku klesly téměř o třetinu, oproti cenovému stropu jsou nižší až o čtvrtinu.

Zákazník s běžnou spotřebou tak za dodanou MWh plynu zaplatí 2 321 Kč. Oproti svým současným cenám ušetří za jednu MWh dodaného plynu 436 Kč a oproti stále platným cenovým stropům je pak úspora 704 Kč za MWh. Ceny za dodaný plyn budou tedy zhruba 25 % pod cenovým stropem.

Ročně pak domácnost, která plynem ohřívá vodu a odebere přes 7 MWh plynu, ušetří s novými cenami za rok přes 3 000 Kč. Úspora u těch, kteří plynem i topí a ročně spotřebují kolem 15 MWh pak přesáhne 6 500 Kč v celkové částce, kterou za plyn zaplatí. Snížení cen plynu se týká všech domácností i malých podnikatelů, kteří u E.ONu mají tarify bez fixní ceny.

"Všem těmto zákazníkům zároveň přepočítáme zálohy. Když je bude možné snížit, pošleme jim nový rozpis záloh nebo je upravíme v nejbližším vyúčtování. Aktuální nastavení záloh najdou klienti na portále Energie24, kde si je můžou i sami upravit," uvedl na webu společnosti vedoucí prodeje energií pro domácnosti Radek Fišer.

E.ON také nabídne řešení i pro ty zákazníky, kteří mají fixované ceny energií nad hranicí cenových stropů. Typicky jsou to ti zákazníci, kteří hledali dodavatele v loňském roce – tedy v době, kdy byly ceny na burzách na vysokých hodnotách a dodavatelé pro tyto klienty museli energie draze nakoupit. Během podzimu je společnost osloví s novou nabídkou. Půjde o dvouletý fixovaný produkt, který je v elektřině pod aktuálním cenovým stropem o více než 20 % a v plynu o více než 30 %.