Podle údajů deníku The New York Times (NYT) je Česká republika podle počtu nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden na druhém místě ve světě již od 11. října, podle počtu úmrtí také druhá od 22. října, vždy za malou Andorrou.

Celkově je Česká republika v počtu nakažených od začátku pandemie na 100.000 obyvatel na 16. místě (před deseti dny byla na 27. místě), v rámci Evropské unie pak na druhém místě za Belgií.

Celkově je ČR v počtu úmrtí od začátku pandemie na 100.000 obyvatel na 41. místě (minulý týden byla na 61. místě) na světě, v rámci Evropské unie pak na 11. místě (minulý týden byla na 14. místě). Nejhůře jsou na tom v EU Belgie a Španělsko.

Česká republika v současnosti vykazuje podle údajů Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) nejvyšší procento pozitivních testů ze všech zemí Evropské unie.Ve druhé polovině září překročil deset procent a stále roste. Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví je klouzavý průměr za posledních sedm dnů přes 31 procent, rekordní je tato hodnota z 25. října (přes 34 procent).