"Daně v žádném případě zvyšovat nebudeme, nestrašte lidi," prohlásil Fiala na adresu šéfa SPD. "Občanům můžeme garantovat, že celková daňová zátěž se zvyšovat nebude," dodal.

Za nepravdivé označil premiér také další Okamurovo tvrzení, že nejednal s vicepremiérem a ministrem vnitra Vítem Rakušanem o financování jeho hnutí STAN. "Nemám důvod nevěřit Rakušanovi, který řekl, že financování STAN není v rozporu se zákonem," uvedl Fiala. Připomenul, že hnutí vrátilo 3,42 milionu korun, které dostalo jako sponzorský dar od firem, jejichž vlastnictví je nevyjasněné.

Premiér také řekl, že STAN chce uplatňovat přísnější pravidla na své financování. Doufá, že podobně se zachovají i další strany. "A určitě i vaše SPD," kontroval Okamurovi. Právě okolnosti financování Okamurova hnutí v minulosti provázely pochybnosti.

Předseda vlády čelil také dotazu na podnikatelskou minulost poslance ODS Karla Krejzy ve společnosti Český Holding (dříve investiční fond Creditanstalt) v letech 2003 až 2012. Krejza měl podle České televize na starosti projekt vybudování obchodně společenského centra v Českých Budějovicích, který ale v roce 2014 zkrachoval a společnost Český Holding se dostala do konkurzu. Fiala uvedl, že Krejza se své odpovědnosti nezříká, ale "nedopustil se ničeho, co by mělo zpochybňovat jeho další politické působení".