Server Blesk.cz v dubnu uvedl, že by se Fiala měl setkat s americkým prezidentem Joem Bidenem ještě letos. Nakonec se návštěva pravděpodobně ještě během českého předsednictví v Radě Evropské unie neuskuteční.

"Termín zatím potvrzen není. Spíše to teď vypadá, že by se návštěva mohla uskutečnit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku," napsal ČTK Stašek. Mluvčí vlády Václav Smolka ČTK sdělil, že těžiště zahraniční politiky leží při předsednictví v Evropě. "Plán zahraničních návštěv na příští rok připravujeme, je ale zvykem o konkrétních cestách mluvit až ve chvíli, kdy jsou potvrzené z obou stran," dodal.

Jedním z témat jednání ve Spojených státech by mohla být obranná spolupráce. Česko z USA nakupuje například bojové vrtulníky, první z nich by měly dorazit počátkem příštího roku. Další stroje USA České republice daruje. Česko chce také na základě rozhodnutí kabinetu z léta pořídit 24 stíhacích letounů F-35 pro armádu. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) byla pověřena, aby vládě do října příštího roku předložila dojednané podmínky. Poté kabinet rozhodne, zda F-35 v českém letectví vystřídají nyní využívané gripeny.

Ve finální fázi je příprava česko-americké dohody o obranné spolupráci (DCA), jež by podle informací ČTK mohla být při příležitosti návštěvy podepsána.

V Bílém domě jednal s americkým prezidentem naposledy bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), a to v březnu 2019 s Donaldem Trumpem. Ten tehdy Česko pochválil jako inovativní zemi, které se hospodářsky daří a která je schopná dobře bojovat proti kybernetickým hrozbám. Babiš tehdy tlumočil Trumpovi pozvání do Prahy od prezidenta Miloše Zemana.

Politici spolu jednali o obchodu či o energetice, ve společném prohlášení tehdy podpořili svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, stejně jako pokračování sankcí proti Rusku.