Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři zaútočili na ČTK. Na webu zveřejnili dvě smyšlené zprávy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Zpravodajský web České noviny, který provozuje tisková agentura ČTK, se v úterý stal terčem hackerského útoku. Na stránkách se objevily smyšlené texty o údajném atentátu na nově zvoleného slovenského prezidenta Petera Pellegriniho. Případem se zabývají příslušné úřady.

"ČTK upozorňuje, že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce," stojí ve zveřejněném upozornění.

Konkrétně šlo o text s titulkem "BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho" a další článek o údajném mimořádném prohlášení ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). 

"Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala," dodala agentura.

Podle informací Deníku N jsou za útok zodpovědní neznámí hackeři, které se snaží vypátrat Bezpečnostní informační služba (BIS) ve spolupráci s dalšími úřady. 

Témata:  Peter Pellegrini ČTK hackeři

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy