Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Pellegrini připustil, že na kulatý stůl politických stran nedozrál čas

Svět

Na kulatý stůl slovenských politických stran zatím ani po atentátu na Roberta Fica (Smer-SD) nedozrál čas, řekl zvolený prezident Peter Pellegrini v neděli. Pellegrini se v týdnu sešel s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a navrhl jednání politických subjektů. Občany dnes vyzval, aby se nenechali unést negativními emocemi, které může přinést další politický souboj. 

Ilustrační foto

Hackeři zaútočili na ČTK. Na webu zveřejnili dvě smyšlené zprávy

Domov

Zpravodajský web České noviny, který provozuje tisková agentura ČTK, se v úterý stal terčem hackerského útoku. Na stránkách se objevily smyšlené texty o údajném atentátu na nově zvoleného slovenského prezidenta Petera Pellegriniho. Případem se zabývají příslušné úřady.

Bratislava, Slovensko

Svět

Pellegrini je populista a Ficův spojenec, píše světový tisk

Sobotní rozuzlení prezidentských voleb na Slovensku je tématem i pro zahraniční média. Podle americké agentury AP zvítězil blízký spojenec populistického premiéra Roberta Fica. BBC uvedla, že slovenským prezidentem byl zvolen populista s přátelským a shovívavým postojem vůči Rusku, který sdílí s premiérem Ficem.

Peter Pellegrini

Novým prezidentem Slovenské republiky je Peter Pellegrini

Svět

Novým prezidentem Slovenské republiky bude Peter Pellegrini. Vyplývá to z výsledků prezidentských voleb, kdy po sečtení 99 procent hlasů vyhrál se ziskem 53,38 procent nad svým soupeřem Ivanem Korčokem. Ten získal 46,62 procent.

Robert Fico, slovenský premiér

Fico i po prvním kole setrvává na podpoře Pellegriniho

Svět

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) v neděli okomentoval výsledky včerejšího prvního kola slovenských prezidentských voleb. Fico uvedl, že jeho podporu má nadále předseda parlamentu a koaliční strany Hlas-SD Peter Pellegrini, kterého považuje za lepší řešení pro Slovensko.

Peter Pellegrini

Volby na Slovensku zatím nemají vítěze. Pellegrini a Korčok se střetnou znovu

Svět

Slováci za sebou mají pernou volební noc. Ve 22:30 byly uzavřeny volební místnosti a komisaři začali sčítat hlasy. Voliči poslali do druhého kola prezidentské volby bývalého ministra zahraničí Ivana Korčoka a současného předsedu parlamentu Petera Pellegriniho. Volby ovládl Korčok s více než pětiprocentním náskokem. Volební účast nedosáhla ani 52 procent.

Peter Pellegrini

Svět

Pellegrini oznámil svou kandidaturu na prezidenta Slovenska

Předseda Národní rady Slovenské republiky a strany Hlas-SD, Peter Pellegrini, oznámil svou kandidaturu na prezidenta Slovenské republiky. Podle TASR kandidaturu oficiálně ohlásil během pátečního projevu v prostorách Státní opery v Banské Bystrici. V případě úspěchu ve volbách plánuje Pellegrini vzdát se svého postu šéfa Hlasu-SD a předsedy parlamentu.

Peter Pellegrini

Slovenská opozice oprášila myšlenku nového referenda o předčasných volbách

Svět

Slovenská opozice oprášila myšlenku vyhlášení nového referenda o vypsání předčasných voleb v zemi. Strana Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) expremiéra Petera Pellegriniho ale nechce, aby součástí plebiscitu byly jiné otázky. Pellegrini dnes novinářům řekl, že po loňském rozhodnutí ústavního soudu bude těžké dosáhnout potřebné změny ústavy a zároveň vypsání nových voleb v jednom kroku.

Peter Pellegrini

Pellegrini je v čele nové strany Hlas-SD, podle průzkumu by vyhrála volby

Svět

Bývalý slovenský premiér Peter Pellegrini se podle očekávání stal předsedou nové strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD), která již je nejpopulárnější stranou v zemi. Rozhodl o tom dnes ustavují sněm Hlasu-SD. Nový politický subjekt založil Pellegrini spolu s dalšími poslanci parlamentu po odchodu z bývalé vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica.

Ilustrační foto

Popularita slovenské koalice klesá, do popředí se dere nová strana

Svět

Nová slovenská koalice premiéra Igora Matoviče, která se ujala moci po únorových parlamentních volbách, by přišla o většinu ve sněmovně. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění agentury AKO. Sondáž se uskutečnila v době, kdy někteří přední členové koalice čelili nařčení z plagiátorství ve svých diplomových pracích.

Peter Pellegrini

Svět

Politické zemětřesení na Slovensku. Rozkol ve straně Směr-SD dokonán

Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006.

Robert Fico, slovenský expremiér

Směr-SD na pokraji rozkolu. Fico chce změny ve straně, sám čelí výzvě k odchodu

Svět

Bývalý nejdéle sloužící slovenský premiér Robert Fico po porážce své strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) v únorových volbách čelí otevřené výzvě k odchodu z jejího čela. Dosud jediný předseda Směru-SD od jeho založení v roce 1999 Fico se dopoledne vyslovil pro změny, jež by posílily postavení sociálních demokratů v politice. Před novináři ale neuvedl, zda je připraven přenechat vedení strany některému ze svých kolegů.

Národná rada Slovenskej republiky

Slovenskou vládu utvoří čtyři strany, budou mít ústavní většinu

Svět

Necelé dva týdny po parlamentních volbách na Slovensku se čtyři politické formace dohodly na vytvoření nové vládní koalice. Novinářům to dnes řekl šéf protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič, kterého prezidentka Zuzana Čaputová dříve pověřila sestavením kabinetu.

Bratislava, Slovensko - Židovská ulice

Slovensko přitvrzuje v boji s koronavirem. Většina cizinců má zákaz vstupu do země

Svět

Slovensko výrazným způsobem zpřísňuje opatření přijatá v souvislosti s epidemií nového koronaviru. Vstup do země Bratislava umožní jen lidem, kteří mají na Slovensku trvalý či přechodný pobyt nebo jiné povolení k pobytu. Uzavřeny budou školy, mezinárodní letiště pro osobní přepravu, lyžařská střediska, zábavní parky, lázně i aquaparky. Země také omezí mezinárodní autobusovou, lodní i vlakovou přepravu. Opatření budou platit prozatím dva týdny.

Ilustrační foto

Svět

Na Slovensku platí od čtvrtka mimořádná situace, v zemi je 10 nakažených

Na Slovensku bude od čtvrtečního rána platit mimořádná situace kvůli šíření nového typu koronaviru. Rozhodla o tom dnes vláda, řekl novinářům premiér Peter Pellegrini. Opatření například umožní státu přednostně vykupovat potřebné zboží. Jako příklad předseda vlády uvedl dodávku přístrojů pro umělou plicní ventilaci. Země pod Tatrami dosud potvrdila deset nakažených.

Ilustrační foto

Slovensko má první případ koronaviru, Covid-19 pronikl i do Vatikánu a Srbska

Domov

Slovensko jako poslední země ve střední Evropě zaznamenala první případ nákazy novým typem koronaviru. Premiér Peter Pellegrini dnes novinářům řekl, že jde o dvaapadesátiletého muže, který je nyní v jedné z bratislavských nemocnic. Odpoledne se krizový štáb rozhodl zakázat s platností od pondělí letecká spojení s Itálií, kde onemocnění způsobené novým typem koronaviru podlehlo přes 140 lidí.

Peter Pellegrini

"Odmítám falešné tweety." Nemocný Pellegrini popřel, že má koronavirus.

Svět

Slovenský premiér Peter Pellegrini, který byl o víkendu hospitalizován s vysokou horečkou, důrazně popřel spekulace, že se nakazil novým koronavirem šířícím se z Číny. Takové informace na twitteru označil za naprostý nesmysl. Tiskový odbor úřadu slovenské vlády dnes odpoledne ČTK informoval, že Pellegrini se rozhodl pobyt v nemocnici přerušit kvůli účasti v televizních debatách před sobotními parlamentními volbami a kvůli středeční návštěvě Moskvy.

Peter Pellegrini

Svět

Premiér Pellegrini skončil v nemocnici, má akutní infekci a vysoké teploty

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na dnešek kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Předseda slovenské vlády a volební lídr nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Pellegrini kvůli zdravotním potížím zrušil pracovní program, nezúčastnil se ani dnešní televizní debaty s předsedy parlamentních stran. Parlamentní volby čekají Slováky 29. února.

Peter Pellegrini

Slovensko brojí proti istanbulské úmluvě, chce odvolat podpis sporného dokumentu

Svět

Slovenská vláda bude rozhodovat o odvolání svého podpisu pod istanbulskou úmluvou o potírání násilí na ženách. Novinářům to dnes řekl premiér Peter Pellegrini po schůzce s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a šéfem sněmovny Andrejem Dankem. Ke zmíněnému postupu bude ale kabinet potřebovat souhlas Čaputové, která řekla, že krátce před parlamentními volbami není naléhavý důvod se úmluvou zabývat. Úmluvu podepsalo v roce 2016 také Česko, kde dokument rovněž vyvolal rozporuplné reakce.

Národná rada Slovenskej republiky

Slovensko: Přidání EU k Istanbulské úmluvě sněmovna odmítá

Svět

Slovenská sněmovna se dnes usnesením vyslovila proti tomu, aby Evropská unie přistoupila k takzvané Istanbulské úmluvě o potírání násilí na ženách. Již v březnu slovenský parlament požádal vládu premiéra Petera Pellegriniho, aby v ratifikaci zmíněné úmluvy nepokračovala. Dokument vyvolal v zemi pod Tatrami stejně jako v Česku rozporuplné reakce.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.