Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová věří, že ČSSD znovu dostane šanci prosazovat svůj program. Hamáček a Maláčová to řekli ČTK na dnešním zahájení horké fáze kampaně pražské ČSSD v areálu Dělnické tělovýchovné jednoty Santoška v Praze.

"Podle všech průzkumů je tady nějakých 30 procent lidí, kteří nemají koho volit, budou se rozhodovat na poslední chvíli - a tam právě musíme napřít svoje úsilí. Musíme lidi přesvědčit, že má smysl jít k volbám, že nic není rozhodnuto a že se ten souboj vede do posledního momentu. A samozřejmě pokud někdo uvažuje o volbě sociální demokracie, tak ho přesvědčit, že to uvažování jde správným směrem," uvedl Hamáček.

Podle průzkumu agentury STEM pro stanici CNN Prima News by nyní sněmovní vyhrálo hnutí ANO před koalicí Spolu a koalicí Pirátů a STAN. Nynější vládní ČSSD by se do Sněmovny nedostala. Také v jiných průzkumech sociální demokraté skončili pod pětiprocentní hranicí. Hamáček ale věří, že se do Sněmovny dostanou. "Je to pořád kolem pěti procent a já jsem přesvědčený, že na konci, až se zavřou volební místnosti, tak to bude přes pět procent," řekl šéf ČSSD.

Maláčová namítla, že volby v posledních letech a desetiletích nikdy nedopadly tak, jak předpovídaly průzkumy. "Jsem si jistá, že se dostaneme do Sněmovny, a pevně doufám, že dostaneme šanci znovu prosazovat náš program, protože jsme odvedli velký kus práce," dodala.

ČSSD chce podle obou lídrů nadále vést intenzivní kontaktní kampaň a přesvědčovat voliče. "Budeme chodit mezi lidi, budeme je přesvědčovat, že volit sociální demokracii má smysl, protože to je jediná strana, která lidem uhájí jejich životní jistoty, které mají," uvedl Hamáček.

Dnešní setkání pražské ČSSD v areálu Dělnické tělovýchovné jednoty Santoška poznamenalo deštivé počasí, na akci přesto dorazilo několik desítek lidí. Mezi členy a sympatizanty ČSSD se objevili i bývalí předsedové ČSSD a vlády Jiří Paroubek a Vladimír Špidla, který je také na pražské kandidátce ČSSD do Sněmovny. Horkou fázi kampaně dnes v Praze kromě ČSSD zahájila také koalice Pirátů a Starostů.