reklama

Pozitivně testovaný byl předminulý týden vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který je stále v domácí izolaci. Zatím není jasné, jak dlouho bude muset v karanténě ještě zůstat, řekl v neděli v pořadu Partie Terezie Tománkové na Primě.

"To bude záviset na tom viru, zatím se mě nechce pustit. Minulý test ukázal, že virová nálož je stále vysoká, teoreticky bych mohl být ještě pro někoho infekční. Musím zůstat doma a musím počkat až ten virus zmizí, evidentně se mu ode mě moc nechce," řekl. Poprvé se nechal testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (oba ČSSD), který měl rovněž pozitivní test.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

reklama