"Jde o požár dvou skladovacích hal a odpadu na volném prostranství," uvedl Bakalář. Hořet začalo kolem 18:15. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. "Provádí požární obranu nedalekých stájí a evakuaci nádrží s naftou," uvedli na twitteru. Po 21:00 stále platil nejvyšší stupeň poplachu. "Zásah bude trvat delší dobu," řekl Bakalář.

Hejtmanka Petra Pecková (STAN) na twitteru uvedla, že jde o rozsáhlý požár skladové haly s papírem a plasty. Událost se podle ní obešla bez zranění a bez evakuace lidí. "Chemická jednotka měří znečištění ovzduší. Prosíme, aby obyvatelé okolních obcí nevětrali," dodala Pecková.

Podobnou výzvu zveřejnil na facebooku také starosta Čelákovic u Prahy Josef Pátek (ODS). "Z důvodu požáru v průmyslovém objektu v Zárybech a úniku zplodin, které jdou směrem na město Čelákovice, doporučujeme v následujících hodinách nevětrat a omezit pohyb venku," uvedl Pátek.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý neboli zvláštní, vyhlašovaný při mimořádných situacích.