reklama

Prskavka na vánočním stromku způsobila požár i v bytě v Hradci Králové, dva lidi ošetřili záchranáři, materiální škoda je 100.000 korun. Jeden člověk byl zraněn v Praze na Smíchově, kde rovněž od prskavky vzplál v bytě vánoční strom. Hradečtí a pražští hasiči to uvedli na twitteru.

Ve Frýdku-Místku stromek začal hořet ve čtrnáctém patře výškové budovy v Janáčkově ulici krátce po 17:30. "K zásahu byly vyslány dvě cisternové automobilové stříkačky. Hasiči průzkumem zjistili mírné zakouření, požár se však podařilo ještě před jejich příjezdem zlikvidovat obyvatelům bytu. Dva lidé se při tom zranili, utrpěli popáleniny," uvedl Kozák. Dodal, že zasahující hasiči zkontrolovali také okolní byty. Prověřovali, zda se požár nerozšířil. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 30.000 korun.

Hasiči ze tří jednotek dnes po 17:00 likvidovali požár v bytě v pátém patře domu v Křižíkově ulici ve Varnsdorfu. Vznikl od svíčky na adventním věnci, škodu hasiči předběžně odhadli na 100.000 korun. "Hasiči oheň uhasili vysokotlakým proudem vody. Byt a budovu odvětrali pomocí dvou přetlakových ventilátorů. Snažili se mluvit i se všemi lidi v domě, aby si také otevřeli okna k odvětrání jejich bytů," řekl ČTK mluvčí hasičů pro Ústecký kraj Milan Rudolf. Dva lidé se nadýchali kouře a jeden dobrovolný hasič utrpěl lehké zranění po pádu na schodech.